HRVATSKA

Hajrović, Gojak i Hodžić osvojili Kup Hrvatske

23.5.2018

Ekipa Dinama savladala je Hajduk u finalu Kupa Hrvatske minimalnim rezultatom 1:0 što im je 15. put u historiji da osvajaju ovo takmičenje.

Susret je obilježilo očajno suđenje glavnog arbitra Marije Zebeca i njegovih pomoćnika, a treba dodati i divljanje navijača Hajduka na tribinama zbog kojih je utakmica više puta bila prekinuta.

Jedini pogodak za pobjedu Dinama postigao je Mario Gavranović nakon velike greške defanzivca Hajduka Savvasa u 54. minuti.

Hajduk je do kraja meča imao nekoliko izglednih prilika da dođe do poravnanja, ali u tome nisu uspjeli i na kraju je meč završen rezultatom 1:0 i pobjedom Dinama.

Meč su od prve minute za Modre počeli Amer Gojak i Izet Hajrović, a u drugom poluvremenu priliku za igru dobio je i Armin Hodžić.