Brazil u Liverpulu savladao Hrvatsku, Nejmar se vratio golom

3.6.2018

U prijateljskoj utakmici odigranoj u Liverpulu reprezentacija Hrvatske poražena je od Brazila rezultatom 2:0.

Bio je ovo najveći, ali ne i posljednji ispit pred "Vatrene" uoči Svjetskog prvenstva.

Utakmica će ostati upamćena i po povratku Nejmara (Neymar) na teren nakon nekoliko mjeseci odsustva zbog povrede.

U prvom poluvremenu, koje je bilo više nego skromno, izdvajamo šansu za Hrvatsku u 13. minuti kada je Lovren šutirao glavom, ali lopta odlazi pored gola.

U drugom poluvremenu ipak nešto bolja igra Brazila. Ipak prvu priliku za gol ponovo dolazi od naših zapadnih susjeda. Rebić je sjajno glavom šutirao, ali Alison još brani.

Brazil je poveo u 69. minuti kada nakon asistencije Kutinja (Coutinho) na lijep način pogađa Nejmar.

Konačnih 2:0 postavlja Firmino u sudijskoj nadokndi