Urugvaj u dosadnoj utakmici bolji od Egipta

Urugvaj do pobjede došao u 90. minuti

15.6.2018

+7

Urugvaj je golom Himeneza savladao s minimalnih 1:0 reprezentaciju Egipta u drugom susretu grupe A SP u Rusiji.

Heroj Urugvajaca bio je Himenez, koji je zabio u 90. minuti, a utakmicu su obilježili brojni promašaji Suareza, fenomenalne intervencije golmana Egipta El-Šenavija i - ostanak Salaha na klupi!

Salah, kojem je danas i 26. rođendan, došao je do svojih saigrača još na zagrijavanju da bi im iskazao podršku, a sama pojava napadača apsolutno je oduševila egipatske navijače koji su ga pozdravili skandiranjem "Mo, Mo, Mo"!

No, brojni navijači Egipta ipak su ostali razočarani jer je njihov ljubimac cijeli susret odgledao s klupe...

Najbolju priliku Egipat je imao u 73. minuti, kada s više od 25 metara iskosa snažno pokušao Fati, ali Muslera brani.

Suarez već u idućoj minuti ulazi u još jednu stopostotnu priliku; išao je jedan na jedan s golmanom Egipta, no previše je oklijevao te je El-Šenavi izašao kao pobjednik iz još jednog okršaja s napadačem Barcelone.

Još jednu svjetsku odbranu zabilježio je golman Egipta koji je u 83. minuti fenomenalno odbranio udarac Kavanija.

A onda, u 90. minuti, Urugvaj je došao do sva tri boda! Nakon ubačaja Sančeza iz slobodnog udarca, Himenez glavom trese mrežu i donosi Urugvaju zasluženu pobjedu!