Argentina - Island 1:1, Mesi tragičar, islandski golman junak

Piše: Avaz Sport

16.6.2018

KRAJ MEČA, ISLAND JE OSTAO NEPORAŽEN!

90+5 Pogodio je živi zid Lionel Mesi, ništa od promjene rezultata

84' Posljednja zamjena kod Argentine: Higuain mijenja Mezu.

82' Prilika za Argentinu - Mesi šutira s 20 metara, ali lopta leti pokraj gola.

75' Zamjena kod Argentine: Napadač Pavon mijenja nevidljivog Di Mariju.

75' Zamjena kod Islanda: Skulason umjesto kapetana Gunarsona.

73' Mesijev slobodni udarac završava u živom zidu.

63' Zamjena kod Islanda. Penal je napravio s igračem manje jer van igre bio mu je povrijeđeni Gudmundson. Sada ga je zamijenio Gislason.

62' Mesijev penal brani islandski golman Haldorson! Magnuson je pred golom gurnuo Mezu u naletu, pa sudija pokazuje na penal. Mesi iz kaznenog udarca puca poluvisoko u desni ugao islandskog vratara. Ali Magnuson brani.

57' Ova akcija Argentine najbolje sažima kako ti momci igraju: Mesi je prošao dva suparnika, nakon čega mu Aguero otima loptu i dva puta zaredom puca u blok.

53' Zamjena kod Argentine: Banega umjesto Biglie.

50' Glyfi Sigurdsson ušao je duboko u kazneni prostor iskosa s lijeve strane, pred golom je imao dva suigrača. Ali njegov pokuša proigravanja u posljednji tren je odbijen u korner.

46' Počelo drugo poluvrijeme. Rezultat i dalje 1:1.

45' Kraj prvog poluvremena u Moskvi. Rezultat nakon prvog poluvremena je 1:1. Poveli su "Gaučosi" preko Aguera, a samo četiri minute kasnije Finbogason.

23' GOOOOOOOOOOOOOL Island dolazi ekspresno do izjednačenja, a strijelac je Finbogason. Kakva utakmica u Moskvi

19' GOOOOOOOOOOOL Vodi Argentina,  a strijelac je Kun Aguero. Ovo je njegov prvi gol na svjetskim prvenstvima.

9' Prva dobra šansa na utakmici za Argentinu. Mesi je ubacio, a Taljiafiko šutirao glavom pored gola. I dalje je 0:0.

1' Počela je utakmica između Argentine i Islanda.

U okviru grupe D Svjetskog prvenstva u Rusiji svoj meč danas igraju Argentina, predvođena Leom Mesijem (Leo Messi), i Island.

Argentina, od koje mnogi očekuju puno na ovom Mundijalu, s obzirom na to da su u Brazilu prije četiri godine poraženi u finalu, ulaze kao favoriti protiv Islanda.

Očekuje se da će i ponajbolji fudbaler svijeta Mesi imati veliki motiv, s obzirom na odličnu partiju njegovog rivala Ronalda, koji je, podsjećamo, sinoć zabio tri gola u utakmici sa Španijom.

Island u novo veliko takmičenje ulazi osokoljen nakon odličnog nastupa na posljednjem Evropskom prvenstvu u Francuskoj, gdje su došli do četvrtfinala.

Glavni sudija na utakmici dolazi iz Poljske i zove se Simon Marcinijak.

Sastavi:

Argentina: Kabaljero, Otamendi, Roho, Taljiafiko, Maskerano, Mesi, Di Marija i Aguero.

Island: Haldorson, Severson, Arnason, Sigurdson, Magnuson, Gudmundson, Gunarson, Sigurdson, Hafredson, Bjrnason i Finbogason.