MUNDIJAL 2018

Poulsen zavio Dansku u crno

21.6.2018

+6

U drugom kolu grupe C na Mundijalu u Rusiji fudbaleri Danske i Australije odigrali su neriješeno 1:1.

Oba pogotka su bila viđena u prvom poluvremenu - prvo je Kristijan Eriksen doveo Dansku u vodstvo već u 7. minutu, da bi Mile Jedinak sa penala u 38. minutu donio bod svojoj selekciji i tako produžio nadu da "Kenguri" mogu do druge faze takmičenja.

Danci su odlično otvorili utakmicu i već u 7. minutu stigli do prednosti lijepim pogotkom Kristijana Eriksona.

Jorgensen je odložio loptu na vrh šesnaesterca, a fudbaler Totenhema lijepim polu-volejom savladao nemoćnog Rajana.

Skandinavci su od tog trenutka zaigrali još bolje i lepršavije, pa su mogli do još veće prednosti u 24. minutu, kada Jorgensen nije zahvatio loptu glavom dovoljno dobro iz izgledne situacije.

U 35. minutu u srcu svog šesnaesterca Poulsen je igrao rukom, što je sudija Lahoz dva minuta kasnije, nakon konsultacije s kolegama u VAR sobi, opravdano okarakterizirao kao penal za "Kengure".

Nesretni Poulsen je na drugoj utakmici zaredom skrivio jedanaesterac, a žutim kartonom je sebi uskratio učešće u narednoj, odlučujućoj utakmici protiv Francuske.

Dvije minute kasnije Mile Jedinak bio je precizan s bijele tačke i tako postigao svoj drugi pogodak na šampionatu pošto je i protiv Francuza pogodio iz penala.