Na današnji dan prije četiri godine: Nije bio ofsajd

Situacija s meča protiv Nigerije

21.6.2018

Na današnji dan prije četiri godine dogodila se scena koja će se sigurno prepričavati u godinama ispred nas.

Naime, 21. juna 2014. u drugoj utakmici Svjetskog prvenstva u Brazilu naša reprezentacija je bila pod imperativom pobjede protiv Nigerije nakon poraza od Argentine.

Dobro su se naši momci držali, a u 21. minuti dolaze do pogotka koji je postigao Edin Džeko, ali je on poništen na asistenciju pomoćnog sudije, koji je svirao ofsajd.

Nakon pregleda snimka, vidi se da su arbitri pogriješili i poništili regularan gol naše reprezentacije, a ostalo se zna – Odemvingie u 29. minuti postavlja konačan rezultat od 1-0 i time odvodi Nigeriju u drugi krug takmičenja.

Da je pogodak Edina Džeke priznat, sigurno da bi stvari bile drugačije i sigurno da ovaj tekst ne bi bio napisan da su arbitri znali raditi svoj posao.

Podsjetimo se te situacije i ponovimo još jednom: “Nije bio ofsajd!”