Prvi poništeni penal na Svjetskom prvenstvu: Pogledajte kako se Nejmar bacio

Trenutak kada Nejmar pada u kaznenom prostoru

Index.hr

22.6.2018

Utakmica Brazila i Kostarike (2:0) bit će upamćena kao historijska utakmica u kojoj je primjenom videotehnologije poništena odluka dosuđivanja jedanaesterca.

Brazil je, tražeći pobjedu, općom ofanzivom pritisnuo Kostariku. U 78. minuti pritisak je urodio plodom pa je Nejmar (Neymar) pao nakon što ga je Gonzalez povukao u kostarikanskom šesnaestercu.

Glavni sudija Bjorn Kjupers (Kuipers) dosudio je penal. Dok su Brazilci slavili odluku, Kostarikanci su okružili holandskog sudiju i započeli protestirati.

Kjupers je odlučio ispitati svoju odluku pa je signalizirao da će sporni prekršaj provjeriti videotehnologijom.

Već minutu kasnije pokazao je da poništava svoju, kako se ispostavilo, historijsku odluku. Nejmara je potom kaznio žutim kartonom zbog simuliranja i očigledne glume.