Uspavanka Danske i Francuske, Peru se pobjedom oprostio od Svjetskog prvenstva

Slavlje fudbalera Perua nakon vodećeg gola

Piše: Avaz Sport

26.6.2018

+15

U posljednjem kolu grupe C Svjetskog prvenstva u Rusiji dobili smo dva nova učesnika u osmini finala.

Bit će to Francuska i Danska.

Upravo su Francuska i Danska danas odigrale uspavanku na stadionu Lužnjiki u Moskvi.

Susret nije obilovao velikim šansama, a navijači su u nekoliko navrata zvižducima "pozdravili" igrače obje ekipe za loš fudbal i time i pokazali šta misle o prikazanoj igri.

Ipak, prvu šansu na utakmici vidjeli smo u 15. minuti kada je Žiru (Giroud) šutirao s vrha šesnaesterca, ali njegov udarac brani Šmajhel (Schmeichel).

Uslijedio je miran period, a nova šansa na utakmici dogodila se u 33. minuti, kada je Dembele nakon solo akcije šutirao, ali bio neprecizan.

Bilo je to sve što smo mogli izdvojiti u siromašnom fudbalu u prvom poluvremenu.

U drugom dijelu obje selekcije su čini se bile zadovoljne rezultatom i nisu riskirale, s obzirom na to da su kolo ranije izborile plasman u osminu finala.

Tamo će Danska igrati protiv Hrvatske, dok će Francuska svog protivnika saznati naknadno.

U drugoj utakmici ove grupe Peru se sa stilom oprostio od Svjetskog prvenstva i slavio protiv Australije rezultatom 2:0.

U susretu u kojem je Australija dominirala na sredini terena i imala mnogo više udaraca ka golu Galjesea (Gallese) poveli su nominalni gosti golom Karilja (Carillo) u 18. minuti.

Uzvratila je Australija u 28. minuti kada je sjajno pokušao Rogić, ali nije bio precizan.

Sensburi (Sainsbury) je u 40. minuti glavom šutirao, ali njegov udarac odlazi pored gola.

U drugom poluvremenu Peru brzo dolazi do novog gola.

Iskusni Paolo Guerero (Guerrero) je šutirao u šesnaestercu, lopta je pogodila nekog iz odbrane Australije i promijenila smjer te prevarila nemoćnog Rajana.

Do kraja utakmice Australija je pokušavala doći barem do počasnog gola, ali svi njihovi pokušaji nisu bili uspješni i ostalo je 2:0 za Peru, koji je tako nastup na Svjetskom prvenstvu okončano pobjedom.

TOK UTAKMICE

90' Kraj utakmica. Danska i Francuska su odigrale bez golova u najlošijoj utakmici na Svjetskom prvenstvu, dok je Peru golovima Karilja i Guerera slavio protiv Australije rezultatom 2:0.

89' Igra se sami finiš današnjih utakmica.

80' Gledaoci na Lužnjikiju zvižde igračima Danske i Francuske na lošem fudbalu.

70' Nikakvih promjena u dosadašnjem toku obje utakmice. Peru veoma blizu pobjede na Mundijalu.

50' GOOOOOOL Peru vodi 2:0 protiv Australije, a strijelac je bio Guerero.

46' Počelo je drugo poluvrijeme na današnjim utakmicama.

45' Završeno je prvo poluvrijeme. U utakmici između Danske i Francuske nismo mogli vidjeti mnogo toga, dok u drugoj utakmici Peru vodi 1:0 protiv Australije, a strijelac je bio Kariljo.

45' Igra se sudijska nadoknada na današnjim utakmicama.

35' Na utakmici Danska - Francuska gledamo pravu uspavanku. Bez velikih šansi na obje strane.

27' Sjajna prilika za Australiju. Rogic je ušao u šesnaesterac, riješio se dvojice defanzivaca Perua, ali njegov je udarac odbranjen. Peru i dalje vodi 1:0.

18' GOOOOOOOOOL Peru je poveo protiv Australije rezultatom 1:0, a strijelac je Kariljo (Carillo).

15' Australija i dalje opasnija protiv Perua, ali bez promjene rezultata.

14' Prva šansa na utakmici za Francusku, ali udarac Žirua brani Šmajhel. I dalje je 0:0.

10' Bez promjene rezultata na obje današnje utakmice. Treba istaknuti da je Danska nešto ofanzivnija u susretu protiv Francuske.

1' Počele su današnje utakmice.

SASTAVI EKIPA

Danska: Šmajhel, Kjer, Kristijansen, Jorgensen, Dalsgard, Strajger, Delejni, Eriksen, Braitvajt, Kornelius i Sisto

Francuska: Mandanda, Kimbepe, Varane, Sidibe, Hernandez, Kante, Nzonzi, Grizman, Lemar, Žiru i Dembele

Australija i Peru od 16 sati igraju susret posljednjeg kola u grupi C iz koje će Hrvatska dobiti protivnika u osmini finala Svjetskog prvenstva.

Na stadionu Fišt u Sočiju Australci će tražiti pobjedu koja ih ostavlja u teoretskim šansama za prolazak u drugi krug.

SASTAVI EKIPA:

Australija: Ryan; Risdon, Sainsbury, Milligan, Behich; Mooy, Jedinak; Leckie, Rogic, Kruse; Juric.

Peru: Gallese; Santamaria,Trauco, Ramos, Advincula, Cueva, Tapia, Yotun, Guerrero, Carrillo, Flores.