MUNDIJAL 2018

Senzacija: Njemačka ispala sa Svjetskog prvenstva, u osminu finala idu Švedska i Meksiko

Šok za aktuelne prvake svijeta: Njemačka se vraća kući

27.6.2018

+10

Najveća senzacija u dosadašnjem dijelu Svjetskog prvenstva dogodila se danas u okviru grupe F.

Naime, aktuelni prvaci svijeta, selekcija Njemačke oprostila se od daljnjeg nastupa na Mundijalu u Rusiji nakon što su danas izabranici Joakima Leva poraženi od Južne Koreje rezultatom 2:0.

Podsjećamo, Njemačkoj je bila potrebna pobjeda protiv Južne Koreje, ali i pored inicijative koju su imali većim tokom utakmice, na kraju su poraženi i šokantno se vraćaju kući već nakon grupne faze.

Prvu priliku vidjeli smo za Južnu Koreju u 25. minuti, kada je Son promašio.

Njemačka je uzvratila u 41. minuti, kada je Humels bio oči u oči s golmanom Čoom, ali jedinica Južne Koreje brani njegov pokušaj.

U drugom poluvremenu prvi je zaprijetio Goretzke, ali njegov udarac glavom odlazi pored gola golmana Južne Koreje.

Uslijedile su šanse Vernera i Gomeza, ali nije bilo promjene rezultata, sve do sudijske nadoknade, kada je Južna Koreja povela 1:0. Strijelac je bio Gvon.

Igrala se 96. minuta kada je Južna Koreja zadala konačan udarac "Elfu" i  s konačnih 2:0 zaključila današnju utakmicu. Strijelac drugog gola bio je Son.

U drugoj utakmici iste grupe Švedska je deklasirala Meksiko rezultatom 3:0 i sa stilom otišla u osminu finala.

Iako je rezultat uvjerljiv, treba istaknuti da je Meksiko odigrao izuzetno dobro, ali što zbog manjka sreće, ali i nespretnosti pred golom Švedske, upisali su težak poraz.

Prvu šansu smo vidjeli u 16. minuti, kada je Vela šutirao pored gola.

Uzvratila je Švedska, ali šut Berga sjajni brani Ochoa. Isti igrač je u finišu prvog dijela ponovo zagrijao dlanove Ochoe, ali nije bilo promjene rezultata.

Igrala se 50. minuta kada je Švedska došla u vodstvo, a strijelac je bio Augustinson.

Samo deset minuta kasnije penal za Švedsku, a siguran sa bijele tačke bio je Grankvist. Zbunjenost u odbrani Meksika vidjeli smo i u 74. minuti kada je Alvarez pogodio vlastitu mrežu za konačnih 3:0 za Švedsku.

U osmini finala iz ove grupe plasirali su se dalje Švedska i Meksiko, trećeplasirana je Južna Koreja, dok je posljednja Njemačka.

TOK UTAKMICA:

97' GOOOOOOOOOOOOOL Južna Koreja vodi 2:0, a strijelac je bio Son.

94' Kraj utakmice Švedska - Meksiko. Švedska je slavila rezultatom 3:0.

93' GOOOOOOOOOOOL Južna Koreja vodi 1:0 protiv Njemačke. Gvon je bio strijelac.

90' Igra se sudijska nadoknada na današnjim utakmicama.

85' Mirna utakmica između Švedske i Meksika, dok Njemačka i dalje pokušava doći do vodstva i prolaza dalje.

74' GOOOOOOOOOOOL Švedska vodi 3:0, a autogol je postigao Alvarez. Kakva nesreća za defanzivca Meksika.

72' Aktuelni prvaci svijeta i dalje ne uspijevaju da povedu protiv Južne Koreje. Da li će ovo biti najveća senzacija u dosadašnjem dijelu prvenstva?

61' GOOOOOOOOOOOOOOOOOL Vodi Švedska 2:0, a strijelac sa bijele tačke bio je Granquist.

60' Penal za Švedsku. Kakva prilika za vodstvo od 2:0.

51' Velika šansa i za Njemačku. Goretzka je glavom šutirao, ali golman Južne Koreje sjajno brani. Njemačka i dalje ne može da postigne gol.

50' GOOOOOOOOOOOL Vodi Švedska protiv Meksika, a strijelac je bio Augusstinson. Nemoćan je bio Ochoa. Ovim rezultatom Švedska i Meksiko iz ove grupe idu dalje, dok aktuelni prvaci svijeta, Njemačka ispada.

46' Počelo je drugo poluvrijeme na današnjim utakmicama.

45' Kraj prvog poluvremena na današnjim utakmicama. Prava drama nas očekuje u nastavku današnjih utakmica.

45+ Odlična prilika za Švedsku u samom finišu prvog poluvremena. Berg je dobro šutirao, ali njegov udarac odlazi pored gola Ochoe.

45' Finiš prvog poluvremena na obje utakmice. Zasad nema golova.

40' Svjetski prvaci se i dalje muče i ne uspijevaju da povedu protiv Južne Koreje.

31' Kakva šansa za Švedsku. Berg je šutirao, ali njegov pokušaj sjajno brani Ochoa. I dalje je 0:0.

28' Da li će biti penal za Meksiko. Glavni sudija na susretu će uz pomoć VAR-a odlučiti da li da dodijeli najstrožiju kaznu za Švedsku? Ipak nakon pregleda VAR-a nije dosuđen penal.

16' Kakva prilika za Meksiko. Pogriješili su na sredini terena igrači Švedske, lopta je došla do Vele, ali njegov udarac odlazi pored gola. I dalje je 0:0.

10' Dominacija Njemačke u početku susreta.

7' Prilika za Švedsku! Očoa je napravio glupost i izašao s loptom izvan kaznenog prostora. Sudija mu nije pokazao karton, a iz slobodnog udarca Forsberg šutira, ali meksički golman brani.

1' Počele su današnje utakmice.

Meksiko i Švedska od 16 sati u Jekaterinburgu igraju susret 3. kola grupe F koji direktno odlučuje o prolasku u osminu finala.

Meksikancima je za prolazak i prvo mjesto dovoljan bod, a Šveđani moraju ostvariti bolji rezultat nego Njemačka protiv Južne Koreje. Ova grupa križa se s onom u kojoj su Brazil, Srbija i Švicarska.

Od 16 sati i Južna Koreja i Njemačka igraju u Kazanu utakmicu trećeg kola u grupi F. Njemačkoj treba pobjeda, moguće s više od jednog gola razlike, i nema pravo na pogrešku. I Južnoj Koreji treba pobjeda uz poraz Švedske od Meksika.

Sastavi ekipa:

Južna Koreja: H. W. Jo, Y. Lee, Y. S. Yun, C. Hong, Y. G. Kim, H. S. Jang, J. C. Koo, W. Y. Jung, J. S. Lee, S. M. Moon, H. M. Son

Njemačka: Neuer, Kimmich, Sule, Hummels, Hector, Kroos, Ozil, Goretzka, Reus, Werner, Khedira.

Sastavi ekipa

Meksiko: Ochoa, Salcedo, Moreno, Herrera, Alvarez, Layun, Guardado, Gallardo, Carlos, Hernandez i Lozano

Švedska: Olsen, Lustig, Lidelof, Granquist, Augustinsson, Larsson, Ekdal, Forsberg, Claesson, Berg i Toivonen