MUNDIJAL 2018

I Ronaldo ide kući: Kavani odveo Urugvaj na megdan Francuskoj!

30.6.2018

+25

Urugvaj je u Sočiju savladao Portugal 2:1 i plasirao se u četvrtfinale Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji.  „Urosi“ će u četvrtfinalu igrati protiv Francuske koja je danas u spektakularnom meču pobijedila Argentinu 4:3.

Prvi šut na utakmici imao je Portugal, Bernardo Silva šutirao je glavom sa nekih pet metara. Ipak, lopta je išla malo iznad njega i izvukao je maksimum. U 6. minuti pokušao je Kristijano Ronaldo sa nekih 18 metara, no Muslera je bio na mjestu i odbranio.

Samo minut kasnije, Urugvaj je došao do vodstva. Suares je preciznim dodavanjem pronašao Kavanija, koji je na drugoj stativi glavom poslao loptu u mrežu za 1:0.

Poslije primljenog gola lopta je više bila u posjedu Portugala, no nisu uspjevali da probiju bedem Urugvaja. U 22. minuti Suares je lukavo pokušao iz slobodnog udarca, no golman Portugala bio je spreman i izbio je loptu.

U nastavku Portugal je pokušavao dugim loptama, ali nije bilo opasnosti po gol „Urosa“, koji su na odmor otišli sa minimalnim vodstvom.

U drugom poluvremenu Portugalci zaigrali ofanzivnije. U 52. minuti Gereiro je pokušao šutem sa dvadesetak metara, međutim lopta je otišla par centimetara iznad gola.

Tri minute kasnije Portugal je došao do izjednačenja. Savršenu dugu loptu poslao je Gereiro, Pepe je skočio visoko i glavom iz blizine pogodio za 1:1. Samo sedam minuta trajalo slavlje Portugala.

U 62. minuti Nandes je dodao loptu do Kavanija, koji je prelijepim šutem plasirao loptu u dalji ugao i donio novo vodstvo Urugvaju. U 70. minuti B. Silva je s ruba šesnaesterca primio odbijenu loptu i šutirao ka golu, ali je lopta otišla malo iznad prečke.

Pokušavali su Portugalci svim silama da do kraja meča izjednače, no Urugvajci su izdražali sve njihove napade i na kraju zasluženo slavili.

TOK UTAKMICE

90+7' KRAJ UTAKMICE

90+3' Ronaldo (Portugal) je psovao sucu i dobio žuti karton.

90' Portugal je pred eliminacijom.

84'  Žoao Mario izašao (Portugal), Fernandeš je u igri.

80' Nandes izlazi (Urugvaj), Sančes ulazi u igru.

77' Sve žešći napadi Portugala, no izostaje realizacija.

74' Andre Silva (Portugal) je ušao, izašao je Gedeš. Stuani (Urugvaj) ušao umjesto Kavanija.

70' Silva (Portugal) je s ruba šesnaesterca primio odbijenu loptu i pucao po golu. Šut mu je prošao malo iznad prečke.

63' Bentankur (Urugvaj) izlazi, a umjesto njega ulazi Rodriges.  A. Silva (Portugal) će izaći i zamijenit će ga Kuarežma.

62' GOOOOOOL Urugvaj stiže do novog vodstva. Strijelac je opet Kavani. 2:1.

55' GOOOOOOOOL Portugal stiže do izjednačenja 1:1. Pepe je strijelac.

52' Pokušaj Gereira (Portugal), no lopta odlazi preko gola.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Urugvajci su krenuli sa centra.

45+2' KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45'  Muslera (Urugvaj) nije imao mnogo posla na golu. Portugal pokušava dugim loptama, a golman Urugvaja nema problema.

40'  Traju bezopasni napadi Portugala.

32' Ronaldo (Portugal) je izveo slobodan udarac, ali je pogodio samo živi zid.

26' Pokušavaju aktuelni šampioni Evrope, međutim za sada ne uspijevaju da probiju bedem Urugvaja.

22' Prijetnja Suaresa (Urugvaj) iz slobodnog udarca.

19' Himenes (Portugal) izbacio je loptu ispred Ronalda, koji bi vjerovatno bio u stopostotnoj prilici.

16' Poslije primljenog gola očekivano lopta je više u posjedu Portugala. Urugvaj do sada nije primio niti jedan pogodak na Mundijalu.

11'  Fonte (Portugal) pokušao je da iskoristi svoju visinu u kaznenom prostoru. Lopta je išla ka njemu nakon slobodnog udarca, ali je on loše šutirao.

7' GOOOOOOOOOL Urugvaj vodi 1:0. Kavani je strijelac.

6' Bernardo Silva dodao je loptu ka Ronaldu (Portugal), a ovaj bez razmišljanja šutirao sa nekih 18 metara. Muslera je bio na mjestu i odbranio.

2' Bernardo Silva (Portugal) šutirao je glavom sa nekih pet metara. Ipak, lopta je išla malo iznad njega i izvukao je maksimum.

1' Počeo je drugi susret osmine finala između Urugvaja i Portugala. Prvi sa centra krenuli su Portugalci.