MUNDIJAL 2018

Varan i Grizman odveli Francusku u polufinale Svjetskog prvenstva

6.7.2018

+22

Francuska je prvi polufinalista Svjetskog prvenstva u Rusiji, pošto je danas na stadionu Nižnji Novgorodu savladala Urugvaj sa 2:0.

Prvi na utakmici zaprijetili su Urugvajci kada je u 6. minuti Stuani solidno šutirao, međutim, nije uspio loptu preusmjeriti u okvir gola. U 15. minuti Mbape je propustio sjajnu šansu za Francusku kada mu je Žiru spusio loptu, a on šutirao glavom preko gola.

U nastavku se igralo uglavnom na sredini terena, Francuska je imala posjed lopte, dok je Urugvaj čekao kontranapade. U 36. minuti Matijas Vesino je pokušao udarcem sa ivice kaznenog prostora, ali je njegov pokušaj završio u naručju golmana Francuske.

Francuska je povela u 40. minuti kada je Antoan Grizman odlično centrirao, a Rafael Varan fantastično glavom savladao Fernanda Musleru za 1:0.

Tri minute kasnije Kaseres je fantastično šutirao glavom, međutim, Loris je nestvarnom intervencijom spasio gol. Potom je i Godin imao priliku, ali je prebacio loptu preko prečke pa se na odmor otišlo sa minimalnim vodstvom "Trikolora".

U drugom poluvremenu, opet su prvi zaprijetili Urugvajci kada je Bentankur u 56. minuti primio loptu, ali je loše šutirao.

U 62. minuti Antoan Grizman šutirao je s nekih 20-ak metera, a golman Urugvaja Muslera loše je procjenio let lopte i napravio nevjerovatnu grešku. Lopta mu prošla kroz ruke i ušla u gol za vodstvo Francuske od 2:0.

Tri minute kasnije Urugvaj je zaprijetio kada je Rodriges s poludistance šutirao, no lopta je otišla pored lijeve stative. Nastavio je Urugvaj sa napadima, a Toliso se u 73. minuti našao sâm na ivici kaznenog prostora, međutim šutirao je preko prečke.

Do kraja meča Urugvajci su pokušali na sve načine da postigni gol i unesu nemir među redove "Trikolora", no nisu uspjeli pa je tako Francuska zasluženo slavila i postala prvi polufinalist Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji.

TOK UTAKMICE

90+5' KRAJ UTAKMICE

90+3' Grizman (Francuska) napušta igru, Fekir ulazi.

89' Grizman je izveo slobodan udarac, lopta odlazi iznad prečke.

87' Mbape (Francuska) izlazi, Dembele je u igri.

80' Toliso (Francuska) izlazi, a zamijenit će ga N'Zonzi.

73' Ureta (Urugvaj) ulazi, a izašao je Nandez. Toliso (Francuska) je bio sâm na ivici kaznenog prostora, međutim šutirao je preko prečke.

70' Urugvaj preuzima inicijativu.

69' Mbape (Francuska) je dobio žuti karton. Rodriges (Urugvaj) je dobio žuti karton.

65' Rodriges (Urugvaj) je s poludistance poslao loptu pored lijeve stative.

61' GOOOOOOOOOL Francuska dolazi do gola. Grizman povećava na 2:0

59' Stuani i Betankur izlaze, Rodriges i Gonzales ulaze (Urugvaj)

56' Pokušaj Betankura koji loše šutira.

51' Bez uzbuđenja u prvih pet minuta nastavka.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Francuzi su krenuli sa centra.

45+2' KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43' Odlična odbrana golmana Francuske. Kaseres, (Urugvaj) je pucao glavom u donji lijevi ugao, ali je golman sjajnim refleksom to obranio.

40' GOOOOOOOOL Francuska vodi 0:1. Varan je strijelac.

38' Bentankur (Urugvaj) je dobio žuti karton.

36' Mbappe (Francuska) je poslao pas, ali nije našao nikoga od saigrača.

33' Žuti karton dobio je Ernandez, (Francuska)

27' Dobar centaršut Tolisoa, ali je odbrana Urugvaja presjekla loptu.

24' Igra se na sredini terena, bez nekih ozbiljnih šansi.

15' Mbape propustio sjajnu šansu za Francusku.

12' Bez stopostotnih šansi, Urugvaj konkretniji.

6' Dobro je šutirao Kristijan Stuani, međutim na mjestu je bio golman Francuske. Prvi šut u okvir gola na meču.

4' Gužva u kaznenom prostoru "Trikolora", no bez ozbiljnije prijetnje Urugvaja.

1' Počeo je susret između Urugvaja i Francuske. Prvi sa centra krenuli su Urugvajci.