EVROPSKA LIGA

Široki gubio 0:2, pa na kraju izvukao remi

12.7.2018

Neriješenim rezultatom 2:2, u četvrtak je započeo evropski put Širokog Brijega koji je ugostio slovenske Domžale.

Slovenci su na poluvrijeme otišli s prednošću od 2:0, precizni su bili Bizjak u 12. i Melnjak u 26. minuti.

Odmah na otvaranju drugog dijela, Tomislav Turčin zabija za smanjenje slovenske prednosti, a izjednačenje na Pecari donosi Marković golom u 83. minuti.

Široki nije uspio do potpunog preokreta pa je utakmica završila 2:2, a uzvrat se igra u Sloveniji za sedam dana.

Širom Evrope nastupilo je još nekoliko bh. igrača.

Nemanja Janičić odigrao je svih 90 minuta u visokom 5:0 porazu svog Luftetari Gjirokastera na gostovanju kod Ventspilsa, dok je Dino Hamzić sačuvao mrežu gruzijske Chikhure netaknutom u domaćem dvoboju bez golova s izraelskim Beitar Jeruzalemom.

U dvoboju albanskih Partizana i slovenskog Maribora, koji je završio pobjedom Slovenaca od 1:0, Renato Gojković proveo je svih 90 minuta u dresu poražene momčadi, dok je Jasmin Mešanović ostao na klupi kod viola.

Kenan Kodro odigrao je 84 minute u gostujućoj pobjedi Kopenhagena protiv finskog KuPSa (0:1), dok je Bureković zaigrao u porazu mađarskog Ujpesta na gostovanju kod Neftcija (1:3).