Evropska liga: Zrinjski u Mostaru remizirao protiv Valete

Piše: Avaz Sport

26.7.2018

Prvak BiH ekipa Zrinjskog večeras je na stadionu Pod Bijelim brijegom remizirao sa ekipom Valete (Valletta) a bilo je 1:1.

Naš predstavnik je tokom cijelog susreta bio bolji rival, ali i pored terenske inicijative, dobru igru nisu krunisali pobjedom.

Mogli su Plemići do vodstva već u drugoj minuti, ali udarac Bekića dobro brani golman Valete.

U 13. minuti nova šansa za Zrinjski. Filipović je ubacio, a Bilbija šutira glavom pravo u golmana Bonela.

Uzvratila je i Valeta preko Nvoka, ali Brkić brani.

Do kraja prvog poluvremena vrijedi istaknuti još nekoliko šansi koje su domaćini imali, ali Bekić, Filipović, ali i Bilbija nisu bili precizni.

Pobjednik je riješen u 51. minuti kada Bilbija pogađa za 1:0.

U 67. minuti Bekić je imao novu šansu, ali šutira pored gola.

Kada su svi očekivali kraj susreta, šok za sve na stadionu. Strijelac za Valetu u 90. minuti bio je Fontanela.

Ostalo je do kraja 1:1.

Revanš je na rasporedu 2. avgusta na Malti.