Dinamo strepio, ali ipak rutinski eliminirao Izraelce

Arhiv

B92

31.7.2018

Fudbaleri Dinama iz Zagreba plasirali su se u treće pretkolo Lige prvaka, pošto su ukupnim rezultatom 7:2 eliminisali Hapoel Ber Ševu.

Izabranici Neneda Bjelice u Izrael su nosili veliku prednost od pet golova (5:0), međutim veoma su olako ušli u meč i poslije prvih 45 minuta igre gubili sa 2:0.

Rezultat je mogao da bude i ubjedljiviji nakon prvog poluvremena, pošto su domaći fudbaleri imali čak deset šuteva ka golu, od čega je šest išlo u okvir.

Trener Zagrepčana sigurno je imao dosta toga da kaže igračima u svlačionici na pauzi, što se vidjelo odmah na početku drugog poluvremena. Golovima Budimira u 49. i Hajrovića u 54. Dinamo je otklonio svaku sumnju.

Do kraja rezultat na semaforu nije se mijenjao, pa je tako klub iz Zagreba zasluženo u trećem pretkolu. Dinamo će u narednoj rundi igrati protiv boljeg iz susreta Astana - Midtjeland (2:1 prvi meč).

U isto vrijeme, večeras su snage odmerili i Šerif iz Tiraspolja i makedonska Škendija u Moldaviji.

Škendija je prvi meč na svom terenu dobila sa 1:0 i tu prednost je sačuvala i u revanšu, pošto je večerašnji duel završen bez golova, 0:0.

Plasmanom u treće pretkolo Lige prvaka Škendija se izborila za dvomeč sa austrijskim Salcburgom.