USPJESI

Trijumfalno u novu sezonu: Barcelona u Maroku pobijedila Sevilju i osvojila Superkup Španije

Piše: Avaz Sport

12.8.2018

Ekipa Barcelone je nastavila tamo gdje je stala prošle sezone. Tim Ernesta Valverdea je u Maroku savladala Sevilju (Sevilla) i tako osvojila Superkup Španije.

Na kraju je bilo 2:1 za Katalonce.

Ipak nije sve najbolje krenulo za aktuelne prvake. Igrala se 9. minuta kada je tim iz Andaluzije poveo.

Sjajnu akciju Murijela na još ljepši način golom kruniše Sarabija.

Uslijedila je nešto bolja igra Barce, ali bez konkretnih šansi. Ipak to se promijenilo u 42. minuti.

Mesi, kao novi kapiten tima, je izveo slobodnjak, pogodio stativu, a na odbijenu loptu naletio je Pike (Pique) koji posprema loptu za 1:1.

U drugom dijelu gledali smo nešto mirniji nogomet, ali je do izražaja došla individualna nadmoć tima sa Nou Campa. Vrijedi istaknuti odlične šanse za Suareza i Mesija, ali i prečku koju je pogodio Vaskez.

I kada su svi očekivali penale, mladi Dembele je pokazao zašto ga je Barca prošlog ljeta platila 140 miiona. Sjanim udarcem iskosa pogodio je rašlje golmana Vačlika za 2:1.

Mogla je Sevilja u sudijskoj nadoknadi do izjednačenja, ali Ter Stegen brani penal Jederu.

Ostalo je 2:1 za Barcu.