Het-trik Aguera u zastrašujućoj pobjedi moćnog Sitija

AFP

Index.hr

19.8.2018

Mančester Siti potpuno je deklasirao Hadersfild Taun u 2. kolu Premier lige. Ponajviše zahvaljujući sjajnom Serhiu Agueru (Sergiu Agueru), Građani su pobijedili 6:1.

Argentinski napadač zabio je het-trik u pobjedi svoje momčadi koja je mogla biti i veća da golman gostiju Hamer nije obranio još neke izgledne prilike. Aguero je pogađao u 25., 35. i 75. minuti, a osim njega u strijelce su se upisali Gabriel Hesus (Gabriel Jesus), David Silva i igrač Hadersfilda, Kongolo, autogolom u 84. minuti. Da ne bi sve bilo crno za goste, pobrinuo se Džon Gorens Stanković (Jon Gorenc Stanković) kada je pogodio u 43. minuti, ali već tada je Siti imao vodstvo od 3:0.

Zanimljivo, Hadersfild u prvom poluvremenu nije napravio nijedan prekršaj, što sugerira manjak agresivnosti gostiju, a to je recept za propast protiv talentirane momčadi kao što je Siti.

U drugoj utakmici, Votford je pobijedio Barnli 3:1 i tako ostao stopostotan nakon pobjede u prvom kolu.