Na gostovanju savladali Gironu 4:1

Arhiv

Fena

27.8.2018

Real Madrid došao je do druge prvenstvene pobjede nakon što je na gostovanju svladao Žironu rezultatom 4:1.

Domaći su poveli u 16. minuti preko Borhe Garsije (Borja Garcia), da bi u 39. minuti izjednačio Serhio Ramos (Sergio) iz jedanaesterca.

U nastavku Karim Benzema je u 52. minuti doveo Real u vodstvo, sedam minuta kasnije Geret Bejl (Gareth Bale) je pogodio za 3:1, a Benzema se u 80. minuti još jednom upisao na listu strijelaca za konačnih 4:1.

U nedjelju su odigrana još dva susreta španske La Lige, Espanjol je kući pobijedio Valensiju 2:0, dok u susretu Sevilje i Viljareala nije bilo golova.

U ponedjeljak su na programu još dva susreta, Levante dočekuje Seltu, dok Atletiku u goste dolazi Hueska.

Na vrhu ljestvice, nakon nepotpunog drugog kola, Real Madrid i Barcelona imaju po 6 bodova.