Suarezova magija protiv Meksika dokazala njegovu nogometnu genijalnost

Majstorski

Screenshot

8.9.2018

Napadač Barcelone i urugvajske nogometne reprezentacije Luis Suarez svojim je potezima oduševio svijet u sinoćnjem prijateljskom meču Meksika i Urugvaja, u kojem su Suarez i ekipa slavili 4:1.

U 21. minuti Urugvaj je došao do vodstva preko Hoze Himeneza (Jose Gimenez), da bi u 25. minuti Himenez (Raul Jimenez) pogodio iz penala za izjednačenje Meksika.

A onda je u 32. minuti na scenu stupio fantastični Luis Suarez, koji je postigao prelijep pogodak iz slobodnog udarca za novo vodstvo Urugvaja.

Suarez je u 40. minuti povećao prednost Urugvaja na 3:1. Ovaj put je pogodio s bijele tačke, ali na zaista majstorski način - panenkom.

Potez utakmice desio se u u 59. minuti, kada je Suarez "rabonom" centrirao za Pereiru koji je glavom pogodio za konačnih 4:1.