LIGA NACIJA

Portugal savladao Italiju, Srbiji bod protiv Rumunije, historijska pobjeda Kosova

Detalj sa utakmice u Beogradu. AFP

Piše: Avaz Sport

10.9.2018

Na stadionima širom Evrope večeras su igrane utakmice Lige nacija, a ukupno je odigrano osam susreta.

Izdvajamo derbi između Portugala i Italije, ali i prvu pobjedu u historiji za Kosovo.

U grupi 3 Portugal je savladao u Lisabonu Italiju rezultatom 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Andre Silva. Portugalci su igrali bez najboljeg igrača Kristijana Ronalda (Cristiano).

U grupi 2, Lige B Švedska je na svom terenu poražena od Turske u sjajnom meču, a bilo je na kraju 3:2.

Švedska je povela preko Thelina, a kada je Klaesen u 49. minuti pogodio za 2:0, činilo se da Turskoj prijeti katastrofa.

Ipak uslijedio je veliki preokret. Prvo je Kalhanoglu (Calhanoglu) u 51. minuti smanjio na 2:1. Akbaba je u 88. poravnao, da bi u sudijskoj nadoknadi isti igrač donio veliku pobjedu Turskoj.

U grupi 4 u Beogradu je Srbija remizirala sa Rumunijom, a bilo je 2:2. Dvostruki strijelac za naše susjede bio je Mitrović, dok su za Rumuniju pogađali Stanciu i Tucudean.

Crna Gora je u istoj grupi savladala Litvaniju rezultatom 2:0, a strijelci su bili Savić i Janković.

Škotska je u grupi 1 pobijedila u Glazgovu Albaniju rezultatom 2:0, a pogađali su Djimsiti i Nejsmit (Naismith).

Vrijedi istaknuti i historijsku pobjedu Kosova. Naime, večeras je u Prištini pala selekcija Farskih otoka, a bilo je 2:0. Strijelci su bili Zeneli i Nuhiu.

Malta i Azerbejdžan, odnosno Andora i Kazahstan završili su susrete identičnim rezultatom, a bilo je 1:1.