Španija nanijela Hrvatskoj najteži poraz u historiji

"Crvena furija" slavila rezultatom 6:0

AFP

Index.hr

11.9.2018

Nogometna reprezentacija Španije uvjerljivo je savladala Hrvatsku u meču Lige nacija rezultatom 6:0.

Očajna Hrvatska promašila je u prvih 20 minuta dvije velike prilike, no u 24. minuti Saul je zabio za 1:0 i Dalićeva momčad je nestala s terena. U 33. je Asensio povisio na 2:0 sjajnim udarcem s 20 metara, a samo tri minute je još jednom bombom uz pomoć Kalinićevih leđa povisio na 3:0.

U prvoj ozbiljnoj akciji nastavka Rodrigo je pobjegao Vidi za 4:0, Ramos je u 57. nakon kornera glavom zakucao za 5:0, a sjajnu špansku večer zaključio je Isko (Isco) nakon prekrasne akcije u 70. minuti.

To je najteži poraz "Vatrenih" u historiji. Do sad je neslavni rekord držala Bilićeva reprezentacija koja je na  Vembliju izgubila od Engleske 5:1.