Ibišević dvostruki strijelac za Hertu, Hofenhajm i Borusija remizirali

Nakon pola sata igre u Berlinu domaćini vode 2:1

Arhiv

22.9.2018

U okviru 4. kola njemačke Bundeslige Herta je na svom terenu slavila protiv Borusije iz M'Gladbaha rezultato 4:2.

Nakon pola sata igre u Berlinu vidjeli smo tri gola. Gosti su poveli u 29. minuti golom Azara, a samo dvije minute kasnije Herta stiže do izjednačenja, a strijelac je bio naš Ibišević.

Sjajno je Lusteberger ubacio, a lijepo glavom pogodio Ibišević. Bio je ovo prvi gol za nekadašnjeg napadača "Zmajeva" u ovoj sezoni.

Kasnije je za preokret pogodio Lazaro.  Igrala se 63. minuta kada je Ibišević na asistenciju Kalua pogodio za 3:1, a nadu gostima vratio je Plea u 67. minuti. Ipak, konačnih 4:2 postavio je Duda u 73. minuti.

U ostalim utakmicama Hofenhajm i Borusija podijelili su bodove odigravši 2:2.

Volfsburg je poražen na svom terenu od Frajburga rezultatom 3:1, a jedini gostujući trijumf ostvarila je ekipa Verdera koja je slavila protiv Augsburga.

Nirnberg je na svom terenu slavio protiv Hanovera, a bilo je 2:0.