Serija A: Roma ponovo poražena, Lacio uvjerljiv protiv Đenove

Piše: Avaz Sport

23.9.2018

U terminu od 15 sati na terenima u Italiji odigrane su tri utakmice petog kola.

Roma našeg Edina Džeke nastavila je s prosipanjem bodova na početku sezone, a danas su razočarali protiv Bolonje (Bologna).

Naime, Vučica je poražena 2:0, a posebno zabrinjavajuće jeste podatak da Roma ove sezone ima samo jednu pobjedu.

Ipak, ruku na srce, Roma danas nije imala ni sreće, s obzirom na to da su tokom cijelog susreta imali totalnu dominaciju, čak 17 udaraca prema prema golu Bolonje, od toga čak 9 u okvir, ali bez rezultata.

Bolonja je do pobjede došla golovima Matijela i Santandera.

Kijevo je na svom Bentegodiju poražen od Udinesea rezultatom 2:0, a strijelci za goste bili su De Paul i Lasanja.

Lacio je na Olimpiku deklasirao Đenovu rezultatom 4:1, a ponovo je sjajnu partiju pružio Imobile.

"Nebesko plavi" poveli su golom Kaiseda već u 7. minuti. Na 2:0 povisio je Imobile.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Đenova dolazi do gola, a strijelac je bio Pjatek.

Ipak, golovima Milinković-Savića i Imobilea Lacio dolazi do uvjerljive pobjede. Senad Lulić odigrao je cijeli susret.