Primera: Prvi kiks Barce, sa Nou Kampa bod odnijela Đirona

Piše: Avaz Sport

23.9.2018

Barcelona je u okviru 5. kola španske Primere na Nou Kampu remizirala sa Đironom, a na kraju je bilo 2:2.

U izuzetno nervoznoj utakmici, koja je obilovala prekršajima, žutim, ali i crvenim kartonima, Barca je povela u 19. minuti kada Leo Mesi pogađa za 1:0.

Uslijedilo je još nekoliko opasnih situacija pred golom Đirone, ali nije bilo promjene rezultata.

Ključni detalj utakmice desio se u 35. minuti kada je defanzivac Barce Lengle zaradio direktan crveni karton zbog udaranja laktom protivničkog igrača.

To su gosti na najbolji način iskoristili i u finišu prvog poluvremena stižu do izjednačenja, a strijelac je bio Stuani.

U drugom dijelu Barca je krenula ofanzivnije, ali Đirona je bila ta koja je prijetila iz kontri. Jednu takvu su iskoristili u 51. minuti kada ponovo Stuani pogađa za potpuni preokret na Nou Kampu.

Ipak bod Barci u 63. minuti donosi Pike, koji glavom pogađa za 2:2.

Do kraja je Barca pokušavala doći do pobjede, ali golman Đirone Bono u nekoliko navrata je sjajno odbranio svoj gol.

I pored kiksa, Barca je na prvom mjestu sa 13 bodova, isto kao i drugoplasirani Real.