SUPERLIGA SRBIJE

Zakarić dvostruki strijelac u pobjedi crno-bijelih

Piše: Avaz Sport

5.10.2018

Partizan je uvjerljivo sa 4:0 savladao Voždovca na svom stadionu, u meču 11. kola Superlige Srbije, a strijelac dva gola bio je naš reprezentativac Goran Zakarić. Nakon početnog ispitivanja snaga, Partizan je poveo u 19. minutu preko Miletića... Od tog trenutka crno-bijeli su zaigrali konkretnije i lakše dolazili pred gol protivnika. Na poluvrijeme Partizan je otišao sa dva gola prednosti, pošto je u 41. uigranu akciju iz prekida krunisao naš Zakarić, koji je odloženu loptu Nikolića preciznim udarcem poslao od stativu u gol protivnika.

U drugom poluvremenu igralo se u znatno sportijem ritmu, ali su ponovo viđena dva pogotka, oba u mreži Voždovca.Prvo je Zakarić postigao drugi gol u 72. minutu, kada je nakon indirektnog udarca i dodavanja Pantića snažno šutirao i ponovo matirao golmana Ilića.

Konačnih 4:0 postavio je Đorđe Ivanović u poslednjim momentima susreta...

Raspored 11. kola: Partizan - Voždovac 4:0. Subota: Mladost - Radnički (16), Radnik - Spartak (16), Mačva - Bačka (17), Čukarički - Dinamo (18), Vojvodina - Napredak (18). Nedjelja: Zemun - Crvena zvezda (13).

Poredak: Crvena zvezda 28 bodova, Partizan 24, Partizan 21, Čukarički 19, Mladost Lučani 18, Vojvodina 15, Napredak 14, Rad 13, Bačka 12, Proleter 11, Voždovac 11, Mačva 10, Zemun 9, Radnik 7, Spartak 7, Dinamo Vranje 6.