Prosinečki mijenjao sastav

Arhiv

11.10.2018

Pratite tekstualni prijenos utakmice naše reprezentacije.

Nogometna reprezentacija naše zemlje večeras u Rizeu od 19.30 sati igra prijateljsku utakmicu s reprezentacijom Turske. "Zmajevi" u ovaj meč ulaze jako motivirani, očekuju novu pobjedu i nastavak pozitivnih rezultata.

Za naš tim danas igraju: Šehić, Vranješ, Zukanović, Šunjić, Nastić, Bešić, Pjanić, Zakarić, Duljević, Milošević, Džeko.

Reprezentacija Turske igra u sljedećoj postavi: Bolat, Ozbayrakli, Yokuslu, Soyuncu, Ozyakup, Calhanoglu, Tekdemir, Unal, Under, Bayram i Kaen Ayhan.

1' U toku je intoniranje himni dvije reprezentacije

Stadion je dupke pun, sretno, "Zmajevi".

2' Ništa se ne dešava na stadionu, reklo bi se, početno ispitivanje snage, ali nadamo se pobjedi, svakako.

U trećoj minuti Turska je imala jednu šansu preko Čajhanoglua, ali bez opasnosti za Šehića.

7' Još bez pogodaka niti konkretnih prilika... Korner za Tursku. Čajhanoglu puca, ali visoko preko gola.

10' Kakva podrška domaćoj reprezentaciji, ali naši momci znaju kako im odoljeti. Dobra igra naše reprezentacije, ne damo protivniku da preuzme inicijativu.

Ori se s tribina Turska, Turska. Pjanić pravi faul, visoko je podigao nogu.

Treba zaustaviti Undera.

13' Ponovo prekršaj u zoni šuta za Tursku. Nema udarca, dobro je.

14' Jaooooo. Kakva prilika za Višću. Korner za BiH. Vranješ je imao priliku, nakon kornera.

Zamalo da Džeko dođe do lopte.

18' Pa ovo je bila najbolja prilika za BiH. Edin Višća tik pored stative. Sjajna šansa. Na drugoj strani prilika za Tursku. Čengiz Under, ali Vranješ blokira. Nema opasnosti nakon kornera, dobro je.

20' Dobra utakmica u prvih dvadeset minuta, nadamo se skorom pogotku nše reprezentacije. Čajhanoglu i Under nam prave male probleme, ali za sada nema velikih prilika za Tursku.

24' Šansa za Tursku, Šehić brani, ali, nasreću, sviran je ofsajd. Ponovo šanasa za Čajhanoglua, ali Šehić brani. Ostaje 0:0.

26' Kakva utakmica, pršte prilike na obje strane. Korner za Tursku nakon klasičnog kontranapada, reklo bi se školski urađenog. Nema opasnosti ni nakon ovog kornera.

28' Ponovo šansa za Tursku, Čengiz Under. Korner je za naše domaćine. Nema opasnosti, sreća.

30' Slobodan udarac za BiH. Pjanić je kod lopte. Dobar centaršut, Zukanović igra rukom i daje loptu Turskoj.

32' Čajhanogluuu, stopostotna prilika za Tursku. Dobro je, neprecizan je bio. Iznenađujuće dobro igra reprezentacija Turske, s obzirom na to da u posljednje vrijeme i nemaju baš najbolje rezultate.

34' I Ponovo Čajhanoglu. Mnogo mu se prostora ostavlja. Kakva šansa za Tursku.

36' Evo faula za BiH i odlične prilike za Pjanića, idealna pozicija. Sinan Bulat namješta živi zid. Šteta, lopta pogađa živi zid. Korner je za Bosnu i Hercegovinu. Bez opasnosti za Turke.

39' Cimirooot! Ostaje 0:0. Kakav šut Gojka Cimirota, tik pored desne stative Bulatovog gola.

40' Finiš je prvog poluvremena, odličnu utakmicu gledamo u Rizeu. Faul Zakarića. Pet minuta je do kraja, plus sudijska nadoknada koja neće biti nešto pretjerano duga. Možda minutu ili dvije. Korner za Tursku.

44' Finiš je poluvremena, posljednja minua.

45' Kraj prvog poluvremena. Nije bilo sudijske nadoknade, tako da je sudija svirao kraj prvog dijela. Sve u svemu, dobro prvo poluvrijeme naše reprezentacije, treba samo nastaviti i pozitivan rezultat će svakako doći.

Očekujemo početak drugog poluvremena u turskom Rizeu. 0:0 je nakon prvih 45 minuta. Očekuje se da će selektor Prosinečki izvršiti nekoliko izmjena koje će nadamo se dobro iskoristiti svoje ukazano povjerenje i na kraju zajedno slaviti.

46' Počelo je drugo poluvrijeme, sretno BiH.

Umjesto Šehića, drugo poluvrijeme počinje Asmir Begović. Korner za Tursku. Prcić, Milošević i Bajić su na terenu.

55' Deset minuta nastavka, nema golova.

S obzirom da Begovića nije bilo na posljednjih nekoliko utakmica "Zmajeva", nadamo se da će večeras sačuvati našu mrežu.

Nema Džeke na terenu, Zukanović je preuzeo kapitensku traku.

Lijepo je i popularnog "Begu" ponovo vidjeti među stativama naše reprezentacije.

60' Nakon kornera za Tursku, domaćini su tražili novi ali sudija dodjeljuje loptu našim momcima.

63' Bolja igra Turske u nastavku, ali na sreću bez pravih prilika. U reprezentaciji Turske u igru ulazi Malli, igrač Volsburga.

68' Kakva prilka za Tursku. Nakon sjajnog centaršuta Undera, Čajhanoglu šutira preko gola.

Kodro je na terenu. Mijenja Zakarića.

70' Stopostotna šansa za Tursku, dobro je. Tosun vrhom kopačke promašuje čisti zicer. Begović je već bio savladan.

Dvadeset minuta je do kraja meće, Turska definitivno bolja u nastavku. Sada je faul za Turke i odlična prilika za Čajhanoglua.

Dobro je, slab šut Hakana Čajhanoglua. Možemo li išta napraviti u ovom meču? Svi se nadamo da možemo.

75' Mirčea Lučesku želi pobjedu u ovom meču. Na terenu su još Under i Čajhanoglu, dok su naši najbolji igrači Pjanić i Džeko već odavno na klupi. Slobodan udarac za Tursku, nema opasnosti. Petnaest minuta do kraja.

Od početka drugog dijela Turska stalno vrši pritisak, nadamo se da će ovi mladi momci izdržati ovu ofanzivu. Korner je za Tursku, osmi po redu.

Izdržimo momci zajedno, a onda pred punom Grbavicom  protiv Sjeverno Iraca samo potvrditi klasu. Naprijed "Zmajevi"!

79' Konačno izlazi Čengiz Under, umjesto njega na terenu je Serdar.

Sarić će u igru umjesto Krunića. Može li lucidni Sarić svojom svježinom prelomiti ovu utakmicu u našu korist?

Još jedna izmjena kod Turske.

84' Korner za Tursku, Zukanović interveniše.

85' Finiš je utakmice, i dalje je 0:0. Faul za našu reprezentaciju. Kodro je fauliran.

Dobro Prosinečki vodi ove momke, bravo Robi.

88' Pritisak Turske, samoda ne primimo gol.

90' Posljednja minuta meča. Lopta je za našu reprezentaciju.

Žuti karton za Vranješa. Nema opasnosti, ofsajd je.

92' Nema gola, dobro je.

Kraj utakmice poštovani gledaoci. Završeno je 0:0, što je i najbitnije. Nismo izgubili, okrećemo se Sjevernoj Irskoj, bitnijom utakmicom od ove večeras jer s pobjedom na Grbavici otvaramo vrata prolasku u Grupu A Lige nacija.