LIGA NACIJA

Crna Gora deklasirala Litvaniju

Agencije

14.10.2018

Fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras u Viljnusu selekciju Litvanije 4:1, u utakmici četvrtog kola Lige nacija.

Crnogorska selekcija, koja je u Viljnusu igrala značajno oslabljena, povela je golom Stefana Mugoše u desetom minutu. On je iskoristio odlično dodavanje Marka Vešovića i savladao litvanskog golmana Ernestasa Šetkusa.

Na 2:0 povisio je Boris Kopiović u 36. minutu. Štoper Čukaričkog je, nakon kornera Vladimira Jovovića i Mugošinog prebacivanja glavom na drugu stativu, zakucao loptu u mrežu.

To je njegov prvi gol u dresu nacionalnog tima.

Mugoša je bio strijelac trećeg gola u 45. minutu, koji je dosuđen zbog igranja rukom Linasa Klimavičijusa.

Rezervista Darko Zorić doveo je crnogorsku selekciju do vodstva od 4:0 u 86. minutu.

Konačan rezultat postavio je dva mnuta kasnije Rolandas Paravikas.

U drugom meču iste grupe Rumunija i Srbija igrali su u Bukureštu 0:0.

Srbija je, poslije četiri odigrana kola, prva na tabeli sa osam bodova. Crna Gora osvojila je sedam, bod manje ima trećeplasirana Rumunija, dok je Litvanija bez bodova.

Do kraja grupne faze takmičenja crnogorsku selekciju očekuju dueli sa Srbijom u Beogradu (17. novembra) i Rumunijom u Podgorici (20. novembra).