Arsenal do desete uzastopne pobjede preokretom protiv Lestera

Na vrhu ljestvice su Mančester siti i Liverpul sa po 23 boda

Arhiv

Fena

23.10.2018

Arsenal je na svom terenu pobijedio Lester siti 3:1 u posljednjem susretu 9. kola engleskog nogometnog prvenstva.

Nakon dva poraza na startu prvenstva, "Topnici" igraju sve bolje, a sinoćnja pobjeda bila im je sedma u nizu u Premijeršipu, deseta u svim takmičenjima.

Gosti su u vodstvo došli u 31. minuti, nakon što je Hektor Belerin (Hector Bellerin) u vlastiti gol skrenuo loptu, da bi u posljednjoj minuti prvog poluvremena izjednačio Mesut Ozil.

U nastavku Pijer-Emerik Abumejang (Pierre-Emerick Aubameyang) dao je dva gola u 63. i 66. minuti za konačnih 3:1.

Na vrhu ljestvice su Mančester siti i Liverpul sa po 23 boda, Čelzi, Arsenal i Totenham imaju po 21 bod. Lester siti je jedanaesti s 12 bodova.