USPJESI

Branko Ivanković ispisao historiju, iranski Persepolis u finalu Azijske lige prvaka

Tim hrvatskog stručnjaka u drugoj utakmici će biti domaćin

AFP

24sata.hr

24.10.2018

Branko Ivanković ispisao je historiju s iranskim Persepolisom! Prvi put u historiji taj je klub izborio ulazak u finale Azijske lige prvaka.

U polufinalu je Persepolis s ukupnih 2-1 izbacio El-Sad, za koji nastupa legendarni Španac Čavi Hernandez (Xavi Hernandez), i sad čeka pobjednika dvoboja Kašima Antler - Suvon samsung Bluvings.

Persepolis je u uzvratnu utakmicu, na svom Azadi stadionu na kojem se skupilo 81.350 gledalaca, ušao s prednošću od 1-0 s gostovanja kod El-Sada, ali krenulo je loše po Branka i njegove igrače.

Primili su pogodak u 17. minuti, Bagdad Bunedjah (Baghdad Bounedjah) je stvari vratio na početak. No, u nastavku Sijamak Nemati (Siamak Nemati) zabio je za domaćine, a taj gol u 49. minuti ujedno je bio i posljednji na utakmici, ali i garant ulaska u finale.

Dvije utakmice finala igraju se 3. i 10. novembra, a već sad se zna da će Persepolis u uzvratu biti domaćin.