Tuzla City na Tušnju do vrijedne pobjede protiv GOŠK-a

Strijelac je iz slobodnog udarca bio Murga

A. Bajrić

FENA

3.11.2018

+3

U susretu 16. kola Premijer lige BiH na Tušnju su danas igrači Tuzla Cityja  pobijedili ekipu GOŠK-a iz Gabele rezultatom 2:1 (0:0).

Nakon slabog prvog poluvremena, u kojem je bilo vrlo malo prilika za gol na obje strane, domaći su u nastavku krenuli energičnije i u 52. minuti postigli pogodak.

Strijelac je iz slobodnog udarca bio Murga, koji je šutirao iskosa, ali je uspio iznenaditi golmana gostiju gostiju Kozića.

U 70. minuti mogli su domaći riješiti pitanje pobjednika, ali Ubiparip nije uspio postići gol u situaciji "oči u oči" s golmanom GOŠK-a.

Već u sljedećem napadu ekipa trenera Mate Neretljaka izjednačila je rezultat. Efendić je nepropisno zaustavio Ereiza, a sudija Topalović iz Zenice odmah je pokazao na "bijelu tačku". Siguran realizator bio je Kulović.

Ipak, domaći su u 84. minuti uspjeli postići zlata vrijedan pogodak. Strijelac je bio stoper Kostić, na ubacivanje Ubiparipa.