Roma uvjerljivo savladala Sampdoriju, Džeko igrao posljednjih dvadeset minuta

AFP

11.11.2018

+7

Roma je u okviru 12. kola Serije A u Rimu uvjerljivo savladala Sampdoriju rezultatom 4:1.

"Vučica" je do gola došla u 19. minuti kada je Žuan Žesus (Juan Jesus), nakon dobrog ubačaja iz kornera, glavom matirao golmana Sampdorije za 1:0. Roma je bila mnogo bolja ekipa na terenu, a u 36. minuti Klajvert (Kluivert) je prelijepo prošao dva odbrambena gostujuća igrača, ali se njegov udarac odbio od desnu stativu. Do kraja prvog dijela nije bilo promjene rezultat, pa je "Vučica" na odmor otišla s minimalnom prednošću.

Roma je nastavila s napadima i u drugom poluvremenu. U 55. minuti jedan od igrača Rome je pao u kaznenom prostoru, a sudija je odlučio provjeriti da li je bio penal pomoću VAR-a. Nakon što je pregledao snimak, odlučio je - nije bilo prekršaja i igra se nastavila. Samo tri minute kasnije, "Vučica" je udvostručila prednost. Aleksandar Kolarov se ubacio iz drugog plana, i poslao sjajnu loptu Patriku Šiku (Patrick Schick) koji je samo skrenuo loptu u praznu mrežu gostiju za 2:0. U 68. minuti umjesto Šika, u igru je ušao naš Edin Džeko. U 72. minuti Stefan El Šaravi (Stephan El Shaarawy)  je fantastičnim udarcem sa ruba šestnaesterca matirao golmana Sampdorije za 3:0. Počasni gol za Sampdoriju postigao je Defrel u 89. minuti meča. Konačnih 4:1 postavio je El Šaravi u drugoj minuti sudijske nadoknade.