Španija u prijateljskoj utakmici minimalno porazila "Zmajeve"

Detalj sa večerašnje utakmice. AFP

Piše: Avaz Sport

18.11.2018

+3

Veliki niz od devet utakmica bez poraza prekinut je večeras u Las Palmasu gdje je domaća selekcija Španije savladala Bosnu i Hercegovinu rezultatom 1:0.

Susret je protekao u nešto boljoj igri Španije, koja je imala veći posjed lopte, ali prave šanse su se mogle izbrojati na prste jedne ruke.

Utakmica je počela šansom za Višću, već u 20 sekundi, ali njegov šut brani Kepa.

Prva priliku za Španiju vidjeli smo u 16. minuti kada je Asensijo šutirao, ali bez opasnosti za Šehića.

Nova šansa za bivše evropske i svjetske prvake desila se u 28. minuti kada je Suso šutirao iskosa, ali nije bilo problema za večeras jedinicu u našem timu.

Naši su uzvratili u finišu prvog poluvremena, ali šut Džeke odlazi preko gola.

U drugom poluvremenu Španija je krenula još agresivnije, međutim najbolju šansu za "Zmajeve" smo vidjeli baš u tom periodu.

Sjajno smo izigrali odbranu Španije, Višća je prošao po strani, ubacio u sredinu, ali za malo kasni Krunić.

Igrala se 58. minuta kada je Španija promašila zicer. Asensio je iskosa šutirao, Šehić odbranio, a odbijenu loptu u mrežu ne posprema Morata.

Španija je u vodstvo došla u 78. minuti kada je nakon loše intervencije Šehića praznu mrežu pogodio Mendez.

Ostalo je do kraja 1:0 za domaćina, koji je tako zabilježio šestu pobjedu u međusobnim duelima.

93' Kraj utakmice. Španija je slavila 1:0 golom Mendeza.

90' Igra se sudijska nadoknada.

89' Finiš utakmice u Las Palmasu. Španija blizu pobjede.

85' Pet minuta je do kraja meča, korner za Španiju, osmi po redu. Nema opasnosti.

84' Izmjena u našoj reprezentaciji, Kodro ulazi umjesto kapitena "Zmajeva" Edina Džeke.

80' Rijad Bajić ulazi u igru umjesto Višće.

78' Gol.. Španija dolazi do vodstva. Strijelac je rezervista Mendez.

77' Slobodan udarac za Španiju u zoni šuta, može biti opasno. Samo do živog zida.

75' Petnaest minuta do kraja utakmice, i dalje igramo jako dobro. Neka ovako ostane, nemamo ništa protiv.

73' Korner za Španiju, Bešić je intervenirao.

70' Dvadeset minuta do kraja meča. Nema promjene rezultata, dobro igramo što je najbitnije.

65' Dvadeset i pet minuta je do kraja meča, Španija napada ima inicijativu, ali naša reprezentacija uspješno odolijeva napadima "Crvene furije".

62' Krunić izlazi u našoj reprezentaciji, umjesto njega u igru ulazi Duljević.

58' Zicer za Španiju, Morata je promašio, ali dodajmo da je prije toga Šehić odlično odbranio udarac Asensija.

57' Korner za Španiju, pritisak "Furije" u ovom momentu. Ponovo udarac za ugla za Španiju, peti po redu.

56' Morata dobija žuti karton. Oštar prekršaj nad Bičakčićem.

52' Kakva šansa za BiH, Krunić kasni na odličan ubačaj Višće. Mogli smo sada povesti.

50' Aspilikueta je na terenu umjesto Castra u reprezentaciji Španije.

47' Morata šutir glavom, ali lopta ide preko gola. Nema opasnosti za naš tim.

46' Počelo je drugo poluvrijeme u Las Palmasu.

Kraj prvog poluvremena, nije bilo sudijske nadoknade.

45' Finiš prvog poluvremena, Džeko je sada fauliran.

43' Asensijo šutira glavom, pored gola Šehića. Imali smo sreće sada.

42' Džeko je šutirao nakon sjajne akcije i asistencije Gojaka, lopta odlazi preko gola. Lijepa šansa.

40' Još jedan pokušaj Iska, siguran je Šehić. Pet minuta je do kraja prvog poluvremena.

38' Kakva šansa za naš tim. Španci panično reagiraju, korner je za "Zmajeve", nema opasnosti po gol Španaca nakon udarca iz ugla. Sada Sarić dobija žuti karton. Faulirao je Asensija.

35' Deset minuta do kraja prvog poluvremena, dobro igra naša reprezentcija.

33' Pametan prekršaj Bičakčića, spasio je kontru Španije ne zaradivši pri tom žuti karton.

31' Korner za Španiju, fantastična reakcija Bičakčića.

28' Ponovo je Španija imala šansu da povede, Suso je šutirao iskosa, ali bez problema za Šehića.

24' Drugi korner za Španiju, nakon male konfuzije u našoj odbrani.

21' Gaja (Gaya) dobija žuti karton u reprezentaciji Španije nakon nezgodnog starta nad Višćom.

19' Isko šutira, lopta odlazi daleko iznad Šehićeve prečke.

16' Prva prilika za Španiju, Asensijo je šutirao, korner za Španiju. Nema opasnosti.

15' U ovim trenucima ne možemo ništa da napravimo, Španija dominira utakmicom. Petnaest minuta je iza nas.

10' I dalje Španci imaju inicijativu, ali na svu sreću bez opasnosti po naš gol.

7' Disciplinirano igramo u ovim momentima, iako Španija ima bolji posjed lopte.

4' Lagani pritisak Španije u početnim minutama utakmice.

Prvi šut nakon 20-ak sekundi Višće, Kepa brani njegov udarac.

1' Počela je utakmica u Las Palmasu. Prvi s centra su krenuli reprezentativci BiH. Dodajmo još da se večeras zvanično od reperzentacije Španije oprostio David Silva.

U toku je intoniranje himni obje reprezentacije. Poželimo sreću našim "Zmajevima" večeras protiv favorizirane Španije, te da tako s uspjehom završimo ovu takmičarsku godinu.

Luis Enrike (Enrique) se odlučio na jedan izuzetno podmlađen sastav, tako da će od prvotimaca igrati jedino Isko (Isco).

Fudbalska reprezentacija BiH večeras u Las Palmasu igra prijateljsku utakmicu protiv domaće Španije.

Nakon što smo i zvanično osigurali plasman u najjaču diviziju Lige nacija, Robert Prosinečki je ranije najavio da će večerašnju utakmicu početi u izmijenjenom sastavu.

Tako je i bilo, obzirom da se Prosinečki odlučio na sljedećih 11.

Šehić, Bičakčić, Nastić, Bešić, Višća, Džeko, Cimirot, Zukanović, Krunić, Sarić i Gojak.

Kada je u pitanju Španija, selektor Furije Luis Enrike (Enrique) odlučio se za ovih 11:

Kepa, Ljorente, Gaja, Morata, Cebaljos, Asensio, Suso, Hermoso, Rodri, Džoni i Isko.

Inače, bit će ovo osma utakmica između naše selekcije i Španije, a u dosadašnjih sedam, smo zabilježili pet poraza i dva remija.

Utakmica je na rasporedu u 20.45 sati na stadionu Gran Kanarija (Canaria).