USPJESI

Malonogometna reprezentacija beskućnika BiH osvojila 7. mjesto na SP-u u Meksiku

Treću godinu zaredom nismo uspjeli savladati Čile

Sjajno predstavili našu zemlju. Arhiv

Fena

19.11.2018

Malonogometna reprezentacija beskućnika BiH osvojila je 7. mjesto na 16. svjetskom prvenstvu (Homeless World Cup) u Meksiku.

Treću godinu zaredom u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva BiH nije uspjela savladati selekciju Čilea, koja je ove godine slavila nakon boljeg izvođenja penala, saopćeno je iz MFS-EMMAUS-a.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je na kraju zauzela 7. mjesto u konkurenciji 40 reprezentacija.

Veći rezultat od takmičarskog, što je i krajnji cilj projekta, pozitivna iskustva i doživljaji koji su igračima promijenili živote učinili su da se osjećaju ponosnim kao reprezentativci i ambasadori svoje zemlje.