NJEMAČKA

U fenomenalnoj utakmici Herta i Hofenhajm remizirali, Bičakčić i Ibišević pogađali

Podjela bodova

Berlin: Remi Herte i Hofenhajma. AFP

24.11.2018

U okviru 12. kola njemačke Bundeslige, Herta i Hofenhajm su u fenomenalnoj utakmici podijelili bodove odigravši 3:3.

Hofenhajm je bolje otvorio meč i već u prvoj minuti preko Demirbaja (Demirbay) došao u vodstvo od 1:0. U desetoj minuti Kramarić je povisio na 2:0. Tri minute kasnije, bivši bh. reprezentativac Vedad Ibišević smanjio je vodstvo gostiju, kada se našao na pravom mjestu nakon jedne odbijene lopte te pogodio za 2:1.

U 55. minuti Ermin Bičakčić je nakon slobodnog udarca nadskočio odbranu Herte i glavom pospremio loptu u donji lijevi ugao za vodstvo Hofenhajma od 3:1. Herta je ponovo smanjila u 71. minuti, kada je Metju Leki (Mathew Leckie) sjajno zabio u donji lijevi ugao za 3:2. Domaćini su do boda došli u 87 minuti, kada je Valentino Lazaro brzo došao do odbijene lopte i pospremio je u mrežu Hofenhajma za konačnih 3:3.