BUNDESLIGA

Borusija nastavila sa pobjedama, Bajern slavio protiv Verdera, Ibišević strijelac za Hertu

Slavlje igrača Borusije nakon nove pobjede. AFP

Piše: Avaz Sport

1.12.2018

U okviru 13. kola njemačke Bundeslige u terminu od 15.30 sati odigrane su četiri utakmice.

Borusija iz Dortmunda je nastavila niz pobjeda i na svom terenu savladala Frajburg (Freiburg) minimalnim rezultatom 2:0. Vodeći gol postigao je Marko Rojs (Reus) u 40. minuti iz penala. Konačan rezultat postavlja Pako u sudijskoj nadoknadi.

Herta, našeg Vedada Ibiševića slavila je na gostovanju kod Hanovera, a bilo je 2:0.

Golove za tim iz Berlina postigli su Torunariga u 44. minuti i Vedad Ibiševića u 73. minuti. Bio je ovo šesti gol u sezoni za nekadašnjeg reprezentativca BiH.

Štutgart (Stuttgart) je na svom terenu minimalno savladalo Augsburg rezultatom 1:0, a strijelac za domaćine bio je Donis.

I u posljednoj utakmici Bajern je konačno slavio, a danas su Bavarci bili bolji na gostovanju od Verdera (Werder) rezultatom 2:1.

Dvostruki strijelac za Bajern bio je Gnabri (Gnabry), dok je za domaćine pogodio Osako.

Na tabeli Borusija je i dalje vodeća sa 33 boda, dok je M'Gladbah drugi. Bajern je trećeplasirani tim, sa čak devet bodova manje "milionera".