Eurogol Krunića, SPAL i Empoli podijelili bodove

Naš reprezentaticac napustio igru u 74. minuti utakmice

Detalj s današnje utakmice. Twitter

1.12.2018

Nogometaši SPAL-a i Empolija podijelili su bodove u okviru 14. kola Serije A odigravši neriješeno 2:2.

Tako je serija utakmica bez pobjede nastavljena za SPAL, a posljednju su ostvarili još u oktobru protiv Rome.

S druge strane, ovim remijem Empoli nije stigao do treće pobjede u nizu.

Stvari su odlično krenule po ekipu SPAL-a, budući da je Jasmin Kurtić već u petoj minuti iskoristio dodavanje Šiatarela (Schiattarella) i doveo domaće u vodstvo.

Ali ipak, sredinom prvog poluvremena Empoli dolazi do izjednačenja. Kaputo (Caputo) je bio strijelac na asistenciju bh. reprezentativca Radeta Krunića.

Krunić se nije na tome zaustavio. Igrala se 43. minuta meča kada Rade pogađa eurogol pa se na odmor otišlo s 1:2 za Empoli.

Nakon što je Ćionek (Cionek) dobio direktni crveni karton u četvrtoj minuti nastavka, činilo se da će Empoli ostvariti i treći uzastopni trijumf.

Međutim, danas sjajni Kurtić u 66. minuti pogađa za, ispostavit će se, konačnih 2:2.

Krunić je igrao do 74. minute, kada ga je na terenu zamijenio Zajc.

Nakon današnjeg kola SPAL i Empoli su zadržali svoje pozicije na tabeli Serije A. SPAL je na 15. mjestu, dok je Empoli poziciju niže.