ENGLESKA

Mančester siti bolji od Burnemuta, Begović uprkos porazu jedan od boljih karika gostiju

Gvardiolina ekipa ostala na prvoj poziciji

Detalj s današnje utakmice. AFP

1.12.2018

U okviru 14. kola engleske Premier lige Mančester siti je na svom terenu s 3:1 bio bolji od Burnemuta, našeg Asmira Begovića.

Građani su prvi došli u vodstvo golom Bernarda Silve u 16. minuti, ali se Burnemot nije predavao, a dobru igru je ekipa našeg Begovića krunisala u 44. minuti utakmice, kada Vilson pogađa za 1:1, što će se ispostaviti kao rezultat prvog poluvremena.

No međutim, Siti u 57. minuti nastavka utakmice golom Sterlinga dolazi u vodstvo od 2:1, da bi konačnih 3:1 postavio Nijemac Gundogan u 80 minuti utakmice.

Asmir Begović je na golu Burnemota jako dobro odradio svih 90. minuta, i bez obzira na poraz njegove ekipe, bio je jedan od zapaženijih karika gostiju.

U ostalim mečevima 14. kola Premier lige, Kristal palas je na svom terenu bio bolji od Barnlija s 2:0, Hadersfild je na svom terenu izgubio od Brajtona 1:2, Lester je pobijedio Votford 2:0, dok je Njukasl izgubio od Vest hema 0:3.

Od 18.30 sati sastaju se Sautempton - Mančester junajted.