Murinjova četa opet ostala kratkih rukava, remi Sautemptona i Junajteda

Četiri gola viđena u prvom poluvremenu

Detalj s večerašnje utakmice. AFP

1.12.2018

U posljednjoj utakmici večerašnjeg programa engleske Premier lige, Sautempton i Mančester junajted su u okviru 14. kola podijeli bodove odigravši neriješeno 2:2.

Bila je to jedna jako dobra utakmica u kojoj su viđena četiri pogotka, odnosno preokret Junajteda.

Sautempton je sjajno krenuo u utakmicu, gdje je nakon prvih 20 minuta imao dva gola prednosti, strijelci su bili Armstrong u 13. i Soares u 20. minuti, fenomenalno izvedenim slobodnim udarcem.

Nakon toga, ekipa Mančestera ubacuje u brzinu više i golovima Lukakua u 33. i Herere u 39. minuti dolaze do izjednačenja, što će kasnije ispostaviti kao konačan rezultat utakmice.

Mančester junajted sada zauzima 7. poziciju s 22 boda, dok Sautempton ostaje na 18. mjestu sa osvojenih devet bodova.