PRIMERA

Real na Santjago Bernabeu savladao Valensiju

1.12.2018

U okviru 14. kola španske Primere Real je na Santijago Bernabeu savladao Valensiju rezultatom 2:0.

Real je poveo već u 8. minuti i to autogolom Danijela Vasa (Daniel Wass).

Nastavio je Kraljevski klub da igra bolje, a narednu priliku vidjeli smo u 29. minuti, ali je Bejl bio neprecizan.

U drugom dijelu gledali smo mnogo ofanzivniju Valensiju, koja je prva i zaprijetila preko Mine, ali njegov udarac odlazi preko gola.

Novu šansu za Valensiju propušta Gabrijel u 65. minuti.

Real prvi put prijeti u 73. minuti kada je Asensio imao sjajnu priliku, ali njegov udarac iz neposredne blizini izbacuje defanzivac "Šišmiša".

Do kraja smo gledali dominaciju Reala, koji je u nekoliko navrata propuštao dobre šanse.

Ipak, pitanje pobjednika je rješeno u 84. minuti kada nakon asistencije Benzeme, Lukas Vaskez postavlja konačnih 2:0.

Nakon ovog kola Real je na petom mjestu sa 23 boda, dok je Valensija u donjem dijelu tabele.