Veliki gradski derbi: Liverpul u sudijskoj nadoknadi do pobjede nad Evertonom

Detalj s večerašnje utakmice. AFP

Piše: Avaz Sport

2.12.2018

U okviru 14. kola engleskog Premijeršipa danas su na Enfildu veliki gradski derbi odigrali domaći Liverpul i Everton.

Na kraju su do pobjede u posljednjim sekundama utakmice došli Redsi, rezultatom 1:0.

Prvu šansu na utakmici vidjeli smo u 4. minuti kada je Mina šutirao nakon ubačaja, ali njegov udarac odlazi preko gola.

Uzvratio je Mane u 12. minuti, ali bio je neprecizan.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu Liverpul je imao u 34. minuti kada je Šaćiri šzutirao, ali Pikford odlično brani.

U drugom dijeli nova šansa za Liverpul. Mane je bio u dobro poziciji i šutirao, ali pored gola.

Najbolju šansu za domaćine ipak propušta Origi, koji u 88. minuti pogađa samo prečku.

I kada su svi očekivali kraj susreta, Origi je glavom zahvatio loptu, a ona je završila u mreži, za veliko slavlje domaćih navijača, ali i igrača.

Ostalo je 1:0 za domaćine, koji su nakon ove pobjede došli na samo dva boda zaostatka za vodećim Mančester Sitijem.