Lukas spasio Totenhem, PSG prejak za Zvezdu

Borusija Dortmund, Atletiko Madrid, Barcelona, Totenhem, Pari San Žermen, Liverpul, Porto i Šalke u osmini finala

Nejmar: Beograđani ni u revanšu nisu imali rješenje za Nejmara. AFP

G. Š.

12.12.2018

Sinoć su odigrane posljednje utakmice grupne faze Lige prvaka u grupama A, B, C i D, nakon kojih je poznato osam učesnika osmine finala. To su: Borusija Dortmund, Atletiko Madrid, Barcelona, Totenhem, Pari San Žermen, Liverpul, Porto i Šalke.

Remi u Brižu

S druge strane, Klub Briž, Inter, Napoli i Galatasaraj na proljeće će nastaviti takmičenje u Evropskoj ligi.

U grupi A, Borusija Dortmund je pobjedom od 2:0 u Monako osvojila prvo mjesto, zahvaljujući remiju Atletiko Madrida u Brižu bez golova.

U grupi B, Totenhem je ostao neporažen u Barceloni (1:1), a istim rezultatom PSV je odolioo Interu u Milanu i pomogao "Pjetlovima" da prođu dalje. Gol odluke za Totenhem postigao je Lukas Moura

Gol Salaha

U Grupi C, golom Mohameda Salaha Liverpul je stigao do neophodnih 1:0 protiv Napolija, te uz očekivanu pobjedu PSG nad Zvezdom od 4:1 izborio se za mjesto među 16 najboljih timova Evrope. Beograđani su se tako porazom oprostila od ovogodišnje grupne faze Lige prvaka, pošto je na stadionu "Rajko Mitić" ponovo bolji tim bio PSG. Zvezda je imala problema u prvom poluvremenu da dođe do lopte i zadrži je u svom posjedu, a Parižani su - sa druge strane, bili raspoloženi i konkretni. U drugom poluvremenu Zvezda je pokazala da ipak može da se suprotstavi favorizovanom rivalu. Znatno bolja igra se isplatila u 56. minutu, kada je jedna od opasnosti pred golom protivnika i materijalizovana preko Marka Gobeljića za 1:2. Međutim, Beograđani nisu imali snage za nešto više, što su gosti znalački kaznili za konačnih 1:4.

Žrijeb osmine finala Lige prvaka i šesnaestine finala Evropske lige bit će održan u ponedjeljak, 17. decembra, tačno u podne.

Rezultati i poredak

Grupa A: Klub Briž – Atletiko Madrid 0:0, Monako – Borusija Dortmund 0:2 (Gereiro 15. i 88.)

Poredak: 1. Borusija Dortmund 13, 2. Atletiko Madrid 13, 3. Klub Briž 6, 4. Monako 1.

Grupa B: Barcelona – Totenhem 1:1 (Dembele 7. – Lukas Moura 85.), Inter – PSV Ajndhoven 1:1 (Ikardi 73. - Lozano 13.)

Poredak: 1. Barcelona 14, 2.Totenhem 8, 3. Inter 8, 4. PSV Ajndhoven 2.

Grupa C: Liverpul – Napoli 1:0 (Salah 34) , Crvena zvezda – Pari San Žermen 1:4 (Kavani 9, Nejmar 40, Markinjos 74, Mbape 90+1 – Gobeljić 56.)

Poredak: 1. Pari San Žermen 11, 2. Liverpul 9, 3. Napoli 9, 4. Crvena zvezda 4.

Grupa D: Galatasaraj – Porto 2:3 (Feguli 45+1 penal, Derdijok 65. - Felipe 17, Merega 38. penal, Oliveira 57.), Šalke – Lokomotiv Moskva 1:0 (Šop 90+1).

Poredak: 1. Porto 16, 2. Šalke 11, 3. Galatasaraj 4, 4. Lokomotiva 3.