Bajern uvjerljiv u Hanoveru, u derbiju bez pobjednika

Ibišević igrao 65 minuta

Robert Levandovski strijelac jednog pogotka. Twitter

V.D

15.12.2018

Odigrano je još pet utakmica Bundes lige, Bajern je nastavio potjeru za Borusijom, a u derbiju kola Hofenhajm i Menhengladbah su remizirali.

Bajern je bez problema upisao tri boda protiv Hanovera, Bavarci su pitanje pobjednika riješili već na poluvremenu, a u nastavku utakmice su potvrdili nova tri boda. Kimih (Kimmich) i Alaba su pogađali u prvom dijelu igre, a Levandovski (Lewandowski) i Gnabri (Gnabry) u drugom. Bajern je ovom pobjedom smanjio zaostatak za Borusijom na 6 bodova.

Derbi kola nije ispunio očekivanja, jer su Hofenhajm i Borusija iz Menhengladbaha remizirali i podijelili bodove. Domaći tim je bio bliži pobjedi i imao više od igre, Žoelinton (Joellinton) je u 79. minuti susreta pogodio stativu, a pored toga poništena su im dva gola zbog ofsajd pozicije.

Štutgart je savladao Hertu rezultatom 2:1. Vedad Ibišević je igrao 65 minuta i zaradio žuti karton.

Fortuna je nakon dva uzastopna poraza savladala Frajburg, a Augzburg i Šalke su podijelili bodove.