LA LIGA

Atletiko Madrid u odličnoj utakmici savladao Valjadolid i izjednačio se sa Barcelonom

Autogol Saula

Nova pobjeda. Arhiv

V.D

15.12.2018

Ekipa Diega Simeonea je upisala nova tri boda na gostovanju kod Valjadolida. Iako se na poluvremenu činilo da će gosti rutinski slaviti, domaći tim je uspio izjednačiti na 2-2, ali su gosti do kraja postigli još jedan pogodak i ostvarili pobjedu 2-3.

U 26. minuti na asistenciju Grizmana (Griezmann), Kalinić pogađa za 0-1. Do kraja prvog poluvremena Grizman iz penala povećava prednost na 0-2.

Valjadolid je u nastavku u samo 6 minuta postigao dva gola i izjednačio rezultat na 2-2. Prvo je u 57. minuti Kaljero (Callero) smanjio na 1-2, a zatim autogolom Saula domaćin dolazi do poravnanja.

Ipak Grizman do kraja postiže još jedan pogodak i donosi veliko slavlje gostima iz Madrida.

Atletiko se ovom pobjedom izjednačio na prvom mjestu sa Barcelonom, obje ekipe imaju 31 bod.