Borusija Dortmund stigla do šestog uzastopnog trijumfa i učvrstila se na prvom mjestu

9 bodova prednosti

"Milioneri" igraju odlično. AFP

15.12.2018

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda su upisali šestu vezanu pobjedu i u odnosu na prvog pratioca Borusiju iz Menhengladbaha sada imaju 9 bodova prednosti.

Pako Alkaser(Paco Alcacer) je doveo domaćina u prednost na centaršut Gereira (Guerreiro) u 20. minuti utakmice. U 27. minuti već je bilo 2-0, novi pogodak postiže mladi Sančo (Sancho), do kraja poluvremena gosti preko Kruzea (Krusea) dolaze do smanjenja rezultata.

U drugom poluvremenu obe tima su imala nekoliko prilika ali nije došlo do promjene rezultata. Gece (Gotze) je u 97. minuti pogodio za 3-1, ali je sudija nakon gledanja snimka poništio pogodak i ostalo je 2-1.