Prva pobjeda od 2014. godine

Slavlje "Redsa". AFP

16.12.2018

+2

Liverpul je savladao velikog rivala na pogon Džerdana Šaćirija (Xherdan Shaqiri) koji je nakon ulaska u igru riješio utakmicu.

Ekipa Jirgena Klopa (Jurgen Klopp) stigla je do prve pobjede nad najvećim rivalom u prvenstvu još od 2014. godine.

U 24. minuti Sadio Mane dovodi "Redse" u vodstvo, Fabinjo (Fabinho) je poslao dugu loptu, a Senegalac je rutinski savladao gostujućeg golmana. Lovren je u 27. minuti mogao povećati prednost, ali se nije dobro snašao ispred gola Junajteda.

Kazna je stigla vrlo brzo, Džesi Lingard (Jesse Lingard) postavlja rezultat prvog poluvremena 1-1.

U 70. minuti ključni detalj utakmice, Klop u igru uvodi Šaćirija. Tri minute kasnije dobra akcija Liverpula po lijevoj strani, David de Hea (David de Gea) brani a na odbijenu loptu je natrčao Šaćiri i postigao pogodak za 2-1. Osam minuta kasnije junak Liverpula je postavio konačan rezultat utakmice 3-1.

Liverpul se ovom pobjedom vratio na prvo mjesto na tabeli.