Nova pobjeda. AFP

V.D

16.12.2018

Iako se očekivalo da Barcelona neće lako izaći na kraj sa vrlo dobrim Levanteom, Katalonci su rutinski upisali nova tri boda.

Levante na početku utakmice nije iskoristio nekoliko dobrih prilika, a najbolju je imao u 32. minuti kada Boateng pogađa prečku.

Kazna je stigla u 34. minuti, Lionel Mesi (Messi) je asistirao, a Luis Suarez pogodio za 0-1. Do kraja prvog poluvremena Mesi je postigao i drugi pogodak i na poluvrijeme je Barcelona otišla reultatom 0-2.

Odmah na početku drugog poluvremena Mesi je drugi put matirao domaćeg golmana. Žordi Alba (Jordi) je prošao lijevom stranom, ubacio u šesnaesterac, a Mesi prizemnim udarcem pogodio.

Mogao je Levante smanjiti rezultat u 57. minuti, ali udarac Bardija (Bardhi) iz slobodnog udarca brani golman Barcelone. Samo dvije minute kasnije, Argentinac je postigao treći pogodak. Ovo je bio 31. het-trik Mesija u dresu Barcelone.

Levante je ostao sa igračem manje u 75. minuti, Erik Kabako (Erick Cabaco) je dobio direktan crveni karton.

Do kraja utakmice Pike (Picque) postavlja konačni rezultat, 0-5.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Sanjin Prcić je dobio priliku u 70. minuti utakmice.

Barcelona se ovom pobjedom odvojila na prvom mjestu i sada ima 3 boda više od drugoplasirane Sevilje.