Al Ain nakon penala savladao River Plejt i plasirao se u finale klupskog Svjetskog prvenstva

Martinez promašio penal u 68. minuti

Veliko slavlje domaćina. AFP

V.D

18.12.2018

+4

River Plejt je u polufinalu Svjetskog klupskog prvenstva igrao protiv Al Aina, a na kraju je ispao nakon penala.

U sjajnoj utakmici domaćin je uspio da se odupre pobjedniku Kopa Libertadoresa i ostvari veliki uspjeh.

Markus Berg (Marcus Berg) je u trećoj minuti nakon prekida doveo Al Ain u vodstvo, a nakon toga potpuna dominacija Argentinaca u prvom poluvremenu.

River do poravnanja stiže u 13. minuti, golman Al Aina je branio nemoguće, ali na odbijenu loptu je natrčao Santos Bore (Borre) i izjednačio na 1-1.

Samo tri minute kasnije preokret River Plejta, Gonzalo Martinez je ubacio a Santos Bore pogodio drugi put za 2-1.

U 28. minuti utakmice, igrači Al Aina su tražili penal, ali nakon gledanja VAR-a sudija je procijenio da penala nema.

Fantastičnim prodorom Lukasa Fernandeza (Lucas Fernandes) ekipa iz Ujedinjenih Arapskih Emirata izjednačuje na 2-2. Brazilac je u solo akciji prošao nekoliko Riverovih defanzivaca i pogodio bliži ugao.

Veliku priliku u 68. minuti propušta River, Kasko (Casco) je srušen u šesnaestercu a Đanluka Roki (Gianluca Rocchi) je pokazao na 11 metara. Martinez je preuzeo odgovornost i promašio.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja i utakmica je otišla u produžetke.

Šansu za finale propušta Al Ain u 118. minuti susreta, Franko Armani (Franco) je spasio River i pitanje pobjednika su odlučili penali.

Pobjednik je odlučen u petoj seriji izvođenja penala, Enzo Perez je promašio posljednji penal i tako je ekipa iz Ujedinjenih Arapskih Emirata ostvarila najveći uspjeh u historiji.

Drugi finalista će biti poznat sutra, Real Madrid igra protiv japanske Kašime.