Velika pobjeda Fortune i prvi poraz "Milionera"

Sigurne pobjede Menhengladbaha i Volfsburga

Detalj s večerašnje utakmice. AFP

V.D

18.12.2018

+2

Borusija Dortmund prvi poraz u ovogodišnjoj Bundes ligi upisala je u 16. kolu.  "Milioneri" su poraženi u gostima kod Fortune Dizeldorf rezultatom 2-1.

Gostujući trener Lusijen Favre (Lucien) odmarao je nekoliko važnih igrača i domaćini su to iskoristili.

Fortuna bolje otvara susret, Takaši Usami (Takashi) prijeti u 10. minuti, ali njegov udarac odlazi pored gola.

Igrala se 22. minuta kada je Dodi Lukebakio matirao gostujućeg golmana i doveo Fortunu u vodstvo.

U 33. minuti prva šansa za goste, Mario Gece (Gotze) je primio pas na rubu šesnaesterca, dobro pucao, ali je golman Fortune sjajno odbranio.

Žan Cimer (Jean Zimmer) je u 56. minuti fantastičnim udarcem sa velike udaljenosti povećao prednost na 2-0.

Pokušao je trener gostiju izmjenama nešto promijeniti, ali sve što su uspjeli je smanjiti rezultat na 2-1.

Fortuna je uvezala dvije vezane pobjede i nalazi se van zone ispadanja dok gosti iz Dortmunda sada imaju 6 bodova prednosti nad drugoplasiranom Borusijom Menhengladbah.

Herta i Augzburg su podijelili bodove, a Vedad Ibišević je igrao od 73. minute. Sigurne pobjede upisali su Menhengladbah protiv Nirnberga i Volfsburg protiv Štutgarta.