Bajern u Minhenu bolji od Lajpciga, Jović nastavio seriju golova

Iskoristili kiks Borusije. AFP

V.D

19.12.2018

+7

Bajern je iskoristio jučerašnji kiks Borusije i savladao je u Minhenu Lajpcig rezultatom 1-0. "Bavarci" su nastavili seriju pobjeda u prvenstvu i izjednačili se sa Menhengladbahom na drugom mjestu.

U prvom poluvremenu po jedna šansa na obje strane. Prvo je Robert Levandovski (Lewndowski) u 25. minuti pogodio stativu. U 36. minuti najbolja šansa za goste, Dajo Upamekano (Dayot Upamecano) je primio loptu u petercu nakon kornera i pogodio prečku.

U posljednjih dvadesetak minuta, potpuna dominacija Bajerna koja je krunisana pogotkom.

Tomas Miler (Thomas Muller) se u 73. minuti utakmice našao u dobroj poziciji ali je pucao pored gola. Nakon njega Niklas Zule (Süle) propušta veliku šansu, pucao je loše pored gola, samo tri minute kasnije Džošua Kimih (Joshua Kimich) ne koristi dobru situaciju.

Bajern do vodstva dolazi sedam minuta prije kraja duela. Odbijena lopta stiže do Franka Riberija (Ribery) koji pogađa lijevi ugao golmana gostiju.

Mogao je Lajpcig do poravnanja ali Jusuf Poulsen (Yussuf) nije bio precizan u 87. minuti.

Gosti su u 92. minuti ostali sa igračem manje, a Bajern je sačuvao vodstvo.

Bajer Leverkuzen je savladao Šalke u gostima, a u ostalim utakmicama nije bilo pobjednika. Luka Jović je opet dva puta pogodio za Frankfurt i sada je ponovo prvi strijelac lige.