Borusija Dortmund nadigrala goste iz Menhengladbaha

Slavlje igrča Borusije. AFP

V.D

21.12.2018

+10

Borusija Dortmund je stigla do nove pobjede u prvenstvu, "Milioneri" su savladali goste iz Menhengladbaha rezultatom 2-1 i povećali razliku na vrhu tabele.

U duelu prve dvije ekipe, prvo poluvrijeme je proteklo bez večih uzbuđenja, a u finišu prvog dijela igre viđena su dva pogotka.

Dortmund stiže do vodstva u 40. minuti utakmice, Džejdon Sančo (Jadon Sancho) pogađa na ubacivanje Gecea (Gotze). Gosti do poravnanja stižu pet minuta kasnije, Kristof Kramer (Cristoph Kramer) pogađa u nadoknadi prvog poluvremena.

Mogao je Rojs do drugog pogotka u 65. minuti, ali je pogodio stativu iz slobodnog udarca.

Pobjedu lideru na tabeli donosi Marko Rojs (Marco Reus) u 54. minuti, poslao je loptu u praznu mrežu.

Dortmund je prvi na tabeli i ima 42 osvojena boda, Menhengladbah se nalazi na drugoj sa 33 boda.