ITALIJA Pjanić igrao do 70. minute, Džeko ušao s klupe

Fenomenalni Mandžukić donio pobjedu Juventusu nad Romom

"Stara dama" i dalje bez poraza

22.12.2018 22:24

Torino: Juventus pobijedio Romu

Juventus je i dalje bez poraza u Seriji A. U velikom derbiju 17. kola "Stara dama" savladala je Romu minimalnim rezultatom 1:0.

Juventus je bolje otvorio utakmicu. Prvu ozbiljiniju priliku "Stara dama"  imala je u 8. minuti kada je Aleks Sandro (Alex) pokupio odbijanac unutar kaznenog prostora i uputio udarac prema donjem desnom uglu, ali ga je blokirao Robin Olsen sa refleksnom odbranom na golu Rome. U 16. minuti  Mario Mandžukić je pratio centaršut u šesnaesterac, ali je ponovo Robin Olsen sjajno reagirao i sačuvao gol "Vučice".  Dvije minute kasnije, Sandro je pokušao s ruba šesnaesterca, ali je Olsen ponovo bio siguran. U 20. minuti zaprijetila je i Roma.  Patrik Šik (Schick) je pokupio dodavanje na rubu šestnaesterca i uputio niski udarac po sredini, ali se na golu Juventusa istakao Vojćeh Šćešni (Wojciech Szczęsny).

I u nastavku je Juve imao odličnu ekipnu igru. Roma je jako teško dolazila do lopte. U 34. minuti Kristijano Ronaldo (Cristiano) je primio sjajan pas na rubu šesnaesterca i opalio iz sve snage po golu. Lopta je išla u desnu stranu gola, ali je Robin Olsen to pročitao i odbranio sjajnom paradom. Ipak, minutu kasnije Olsen je kapitulirao. Matija de Šiljo (Mattia De Sciglio) je poslao odličan centaršut u šestnaesterac. Mario Mandžukić je ispratio loptu i izbliza sjajnim udarcem pogodio za vodstvo "Stare dame" za 1:0 i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu Juventus je nastavio svoju igru i pomoću kratkih paseva kontrolirao posjed lopte. U 55. minuti  Ronaldo je propustio dobru šansu za Juventus. Dočekao je savršen centaršut u šesnaesterac i glavom šutirao, ali je lopta završila visoko iznad gola. Portugalac je ponovo pokušao u 61. minuti kada je šutirao iz blizine nakon odbijanca, ali mu je golman Rome fenomenalno odbranio. U 70. minuti Đorđo Kielini (Giorgio Chiellini), zatresao je mrežu Rome, ali je njegov gol poništen zbog prethodnog faula. Miralem Pjanić igrao je do 70 minute meča za Juventus kada ga zamijenio Emre Čan (Can).  U 79. minuti meče u igru je u dresu Rome ušao i Edin Džeko kada je zamijenio Stivena Nzonzija (Steven Nzonzi).  U 88. minuti Dijamant je dao sve od sebe da uhvati centaršut u šesnaesterac, ali nije uspio pogoditi. U 92. minuti  Daglas Kosta (Douglas Costa) pogodio mrežu "Vučice", no njegov gol je poništen nakon pregleda VAR-a.

Juventus sada na liderskoj poziciji ima 49 bodova, osam više od drugoplasiranog Napolija, dok Roma zauzima tek 10. mjesto sa 24 boda.